Seriály a filmy

29. srpna 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Sexuální skandál, vražda a korupce ve filmu podle skutečné události!

Každé z těchto tří témat by stálo za samostatný film. Když se ale do případu proslulé bankovní loupeže londýnské banky zakousl režisér Roger Donaldson, dal vzniknout výtečné podívané na ploše 111 minut. Nenechte si ujít prvotřídní detektivku Čistá práce u nás na Primě v sobotu ve 22:15!

Píše se rok 1971. Londýnské ulice jsou bezpečnější než kdykoli v minulosti. Až na Sherlockem Holmesem proslulou ulici Baker Street. Sídlí na ní banka Lloyds a někdo právě chystá její vykradení.

Oním člověkem je prodejce aut Terry (Jason Statham). Je zadlužený, a tak ačkoliv se vždy vyhýbal velkým podvodům, rodinu uživit přece musí. Do cesty mu vstoupí přítelkyně z dávných dob Martine (Saffron Burrowsová) s informací, nad kterou by se málokterý zlodějíček nepozastavil. Banka Lloyds plánuje odstávku bezpečnostního systému. Šance na vyloupení jako vystřižená. Terry neváhá a sestaví tým, který úspěšně vyloupí bezpečnostní schránky plné drahých šperků a bankovek. Ve chvíli, kdy si spokojeně mne ruce, netuší, že jedna ze schránek skrývá i něco jinačího - choulostivý materiál, který by mohl zkompromitovat nejen jisté představitele britské vlády, ale dokonce i někoho z královské rodiny...

Skuteční pachatelé loupeže dosud nebyli odhaleni!

Film podle skutečné předlohy, která zůstává mystériem. K loupeži došlo v září 1971 a rozhovor mezi vysílačkami lupičů opravdu zachytil tak jako ve filmu radioamatér, který neprodleně informoval policii. Ta však nereagovala dost rychle na to, aby se jí podařilo zachytit stopy vedoucí k odhalení pachatelů. Obyvatelé Británie spekulují o tom, že někdo podplatil média, aby případ zmizel ze stránek tisku. Zločin zůstává po více než čtyřiceti letech nevyřešen.

Zajímavé souvislosti

Necelá stovka majitelů vykradených bezpečnostních schránek odmítla součinnost policii. Dodnes se neví, co jejich schránky obsahovaly.

Různé zdroje uvádějí, že hodnota ukradených předmětů mohla dosahovat 40 milionů liber, což je částka přesahující hodnotu Velké vlakové loupeže.

Perličky z natáčení

Ve filmu si zahrál zaměstnance banky zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger.

Nejvíce problémů způsobila scéna odehrávající se ve vykřičeném domě. Všechny komparzistky přišly s vyholenými intimními partiemi, což bylo v roce 1971 absolutně nemožné. Štáb filmu narychlo sháněl speciální ‘paruky‘ pro intimní partie, které ale neustále padaly a nedržely na místě.

Sestra současné královny Alžběty II. britská princezna Margaret, která zemřela v roce 2002, byla nepokojnou členkou královské rodiny a skandály přímo přitahovala. Chcete-li znát spekulativní souvislosti se slavnou loupeží, nalaďte si akční krimi Čistá práce u nás na Primě dnes ve 22:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.