Show Jana Krause: Čím by byl nejraději exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil?

Kdyby si mohl Jiří Pospíšil vybrat, byl by raději ministrem kultury nebo kocourem domácím? I to se možná dozvíte, když si dnes, 1. února pustíte ve 22.30 na Prima family Show Jana Krause.

Jan Kraus a jeho otázky. Lezou hostům pod kůži, tahají z nich věci, o kterých ani nechtěli mluvit. Mistr křížové palby má své hosty dokonale zmapované. My jsme si pro vás zmapovali jeho dnešního hosta Jiřího Pospíšila a zkusili odhadnout, co bychom se tak v Show Jana Krause mohli v pátek 1. února ve 22.30 na Prima family dozvědět.

Mladý, nadějný, spravedlivý a stále svobodný Jiří Pospíšil. Když se před šesti lety novináři Jiřího Pospíšila (37) zeptali, jakým by chtěl být zvířetem, odpověděl, že kocourem. „Chtěl bych být naším kocourem Ferdou. Je to totiž nejvíce hýčkaný člen rodiny a má různé výhody. Například se nemusí přezouvat,“ řekl jako tehdejší lídr kandidátky ODS v Plzeňském kraji. V Tachovském deníku k této volbě přidali hodnocení psychologa. Podle něj se Pospíšil „nechce za každou cenu prosadit, není sebestředný ani přehnaně ambiciózní. Je zde patrná lidskost a pohodlí“.

Loni pro časopis Gymnázia Luďka Pika prozradil, že už na gymnáziu byl šprt, „co se opravdu každý den tři, čtyři hodiny pečlivě učil, a to z vlastního zájmu, ne, že by to po mě chtěli rodiče. Mě učení nejvíc bavilo, takže já jsem měl ve škole nejmíň rád hodiny tělocviku, to byl vždycky nejhorší předmět.“

Do politiky prorazil tento plzeňák ještě před dovršením třicítky. V roce 1998 přešel z ODA do ODS, v níž je dnes místopředsedou. V šestadvaceti letech se stal mladý právník poslancem, v jednatřiceti ministrem spravedlnosti v Topolánkově vládě.

Dnes je jednou z posledních hvězd ODS, politikem, který se u veřejnosti stále těší důvěře. Jako jediný „odeesák“ uspěl v posledních krajských volbách na Plzeňsku. Byl také autorem jednoho z návrhů na přímou volbu hlavy státu před pěti lety. Když se před týdnem volilo, podpořil „Karla“.

V posledních měsících to vypadá, že Pospíšila více než politika těší umění. Nejde ale o nějaký záchvat. Už v roce 2004 spoluzakládal nadaci již zesnulých výtvarníků - sochařů Věry a Vladimíra Janouškových. Po prvním vstupu do vlády z ní ale formálně odešel, nicméně zůstal jejím mecenášem.

„Politika mě baví, ale vedle ní mám stejně silný zájem, dnes možná už silnější, a to je umění a Muzeum Kampa,“ uvedl před časem pro MF Dnes Pospíšil. Muzeum provozuje nadace Medy Mládkové a Pospíšil by chtěl, aby se stalo evropskou renomovanou institucí zaměřenou na malíře Františka Kupku a umění střední a východní Evropy v období totality.

Sama Meda Mládková Jiřímu Pospíšilovi až bezmezně věří. "S ním půjdu klidně i do pekla," prohlásila paní Mládková loni. Stále také doufá, že by Pospíšil mohl být ministrem kultury. Prý si ho jednou dokáže představit i jako prezidenta. Po své smrti mu svěří správu zmiňované sbírky umění za půl miliardy.

Oba dva mecenáši umění usednou již tento pátek večer ve 22.30 na Prima family v červené pohovce u Jana Krause.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.