Seriály a filmy

18. března 2015 09:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: festivalový režisér, herečka-spisovatelka a pohled do vesmíru

V dalším dílu Show Jana Krause se představí režisér Fero Fenič, herečka Marie Doležalová a expert na vesmír Luboš Perek.

Prvním hostem u Jana Krause byl filmový režisér, producent a také zakladatel Febiofestu Fero Fenič. Usadil se vedle moderátora v dětsky vypadajících slunečních brýlích, naštěstí jejich důvod ihned vysvětlil – daroval Janu Krausovi také takové a prý jsou to brýle „po filmu“, protože filmy jsou dnes tak kruté, že člověk po jejich zhlédnutí potřebuje nahlížet na svět v poněkud jiném, lepším světle, které mu dodají právě tyto brýle. „Ale jo, jsou dobrý! A víš, že i ty vypadáš líp?“ komentoval okamžitě Jan Kraus, a jak tak vedle sebe seděli s panem Feničem ve žlutých „dětských slunečních brýlích“ se jménem Biokuláre, opravdu působili naladěně a bez stresu. A protože bude mít pan Fenič narozeniny, předal mu Jan Kraus zajímavě vypadající pěnový dort z oblíbené kavárny pana Feniče – a jak je zvykem Jana Krause, využil blahopřání ke své zálibě – zapálil svítící fontánu na dort, a vznikla tak vtipná etuda, kdy rachejtle hořela nepřiměřeně dlouho.

Již bez brýlí vstoupila na pódium Marie Doležalová, druhý host Show Jana Krause. „Marie Doležalová je herečka, velmi potřebná!“ uvedl ji Jan Kraus a vzbudil tímto výrokem smích a pokračoval výčtem divadel, kde Marie působí. Představil ji ale také jako blogerku, která založila blog s názvem Kafe a cigárko. „Já jsem na to kouknul a tento blog opravdu představuje tento náš cech tak, jak vypadá,“ uznal moderátor, možná s mírnou ironií v hlase. Začal si pak s Marií povídat o tom, jaké byly její začátky.

Posledním hostem byl pan docent Luboš Perek, emeritní ředitel Astronomického ústavu České akademie věd. „Dovolíte, abych řekl váš věk?“ „Sto let bez pěti procent!“ Pan docent se tak přiznal k neskutečnému věku 95 let, a když z jeho slov vyplynulo, že stále sem tam zajde do práce a aktivně se o vše vědecké dění zajímá, ještě více stoupl obdiv diváků. „Co říkáte na prodej pozemků na Měsíci, já mám pozemek u základny…“ dotazoval se Jan Kraus a pan docent přiznal, že mu jeden jeho pravnuk také koupil pozemek na Měsíci. „Tak to budeme sousedé! To se tam možná sejdeme,“ radoval se Jan Kraus.

Pokud se chcete skvěle bavit a dozvědět se velmi zajímavé věci, nezapomeňte se dívat večer na další premiérový díl Show Jana Krause!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 6. 2024

Připomeňte svým blízkým, jak moc pro vás dnes znamenají, Berani. Slova mají obzvlášť velkou sílu. Neberte je na lehkou váhu. Buďte ohleduplní k tomu, jak se k druhým chováte. Snažte se zachovat klid a mír. Není dobré k někomu chovat zášť nebo v sobě nosit nenávist. Dobré vychování a upravený vzhled jsou klíčovými prvky tohoto dne.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.