Seriály a filmy

16. listopadu 2020 10:00

Lucie Gretzová

Show Jana Krause: herec, podobný Trautenberkovi, fenomenální bubenice, stoletý skaut a terapeut duše

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec a moderátor Jakub Prachař a vítězka soutěže Česko Slovensko má talent Nikoleta Šurinová, skaut Eduard Marek a terapeut Karel Nejedlý. Reprízu dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 18. listopadu ve 21:35 na Primě.

Mezi prvními hosty talkshow nebude chybět herec Jakub Prachař, kterého televizní diváci znají nejen ze seriálů, ale také jako skvělého moderátora oblíbené soutěže Česko Slovensko má talent. „Letos se talent opravdu povedl, ale spousta lidí mi začala říkat, že už bych to neměl dělat, že už jsem jako takový relikviář,“ říká sympatický herec, který o sobě tvrdí, že žije naplno a že se začíná podobat svému vlastnímu dědovi, kterého máme všichni v paměti v nezapomenutelné roli Trautenberka.

Podívejte se na televizní upoutávku na letošní 1. díl Show Jana Krause:

„V loňském roce se mi pracovně dařilo, hodně jsem hrál, až si trochu myslím, že bych měl o něco míň,“ přemýšlí nahlas, ale pak dodává, že ho to hrozně baví. „Děda Ilja vždycky říkal, že mám dělat všechno, protože se něco určitě posere.“ Každopádně v letošním roce by chtěl více chodit na fotbal. „Já chodím na Slavii, a ani nemůžu jinak, protože děda byl v tom jejich fanklubu. Já bych chtěl fandit Dukle, ale nejde to,“ říká se smíchem. „Čeká mě tedy dvanáct hezkých večerů a o zbytku zatím nevím.“ Co se sportování týče, sám prý chodí na ryby. „To je vynikající sport! Sedím, hledím, ale musím tam dojít, a také třpytkuju, to je velmi aktivní, to se chodí celý den kolem břehu. A když muškaříte, tak celou zimu navazujete mušky, to je taková titěrná práce, a pak je během jediného dne všechny utrhnete,“ vysvětluje zaníceně, ovšem přiznává, že sám ryby nejí. „Chytám ryby pro ten pocit, že jsem je zdolal. Pak je zase pustím zpátky. Důležitý je tu rybu vidět. Jak ji uvidím, jsem spokojenej a je mi víceméně jedno, jaká je to ryba.“ Rybařit chodí na různá místa a v Praze prý dokonce objevil rybník, kde je víc potkanů než ryb.

Poslechněte si, co nám Jakub Prachař řekl v zákulisí Show Jana Krause:

Na závěr Jakub Prachař Janu Krausovi prozradí, že mu chtěl přinést jako dárek knížku. „Zatím jsem ale žádnou nenapsal,“ omlouvá se se smíchem, zatímco na pódium již přichází mladá bubenice a vítězka zmiňované soutěže Česko Slovensko má talent 2018, Nikoleta Šurinová, která podle svých slov bubnuje pouhé dva roky.

Vítězka soutěže Česko Slovensko má talent 2018, Nikoleta Šurinová

Jakého mistrovství za tu dobu dokázala docílit, jsme mohli vidět během soutěže, jejíž vyhlášení vítěze nám Jan Kraus připomene v krátké videoukázce. „Na to, že bych mohla začít bubnovat, mě přivedli rodiče,“ vzpomíná Nikoleta. „Můj tatínek byl kdysi bubeník, ale potom, aby si mohl pořídit rodinu, bubny prodal. Potom měli výročí a moje skvělá maminka vymyslela takový dárek, že si půjde tatínek zahrát s jednou výbornou slovenskou skupinou. Mně se to moc líbilo, říkala jsem si v duchu wow, to bych chtěla zkusit. A pak se u nás objevily bicí. Ty teď stojí v mém pokoji, kde si i dělám úkoly.“

Show Česko Slovensko má talent 2018 můžete ještě sledovat on-line na iPrima.cz

Nikoleta Šurinová:

Cvičení prý není z hlediska sousedských vztahů problémem, protože jí všichni fandí. „Mám to rozplánované tak, že když mám školu, hraju jen asi hodinku dvě,“ vysvětluje, „a když mám víc čas, trénuju dvě tři hodinky, zpravidla vpodvečer.“

Opravdový skaut Eduard Marek

Jako další host se představí skaut Eduard Marek, který letos v březnu oslaví 102 let od svého narození v roce 1917. „Jsem rodilý Žižkovák,“ prozrazuje na sebe pan Marek, který je přesvědčený o tom, že za svůj požehnaný věk vděčí mimo jiné právě skautinku. „Moje první vzpomínky jsou asi z doby, kdy mi bylo pět. Tenkrát zabili Rašína a tatínek mě vezl, abychom se podívali na jeho slavný pohřeb,“ vzpomíná muž, do jehož života zasáhly všechny významné události minulého století.

Pusťte si Eduarda Marka v předpremiéře:

„Skautskou povinností bylo pomáhat vlasti a svému bližnímu, a protože za německé okupace na tom byli nejhůř Židi, cítil jsem potřebu jim pomáhat. Na to se přišlo, takže jsem skončil na gestapu, které mě naštěstí předalo soudu. Soudci se i v té době přece jen snažili alespoň trochu jednat podle zákona,“ vypráví. „A když se mě u landsgerichtu ptali, proč nemám obhájce, řekl jsem, že věřím ve spravedlnost německé justice, což na ně udělalo dojem a pomohlo mi to. Navíc můj tlumočník řekl, že mě z toho vyseká, takže mě prezentoval jako obchodníka, kterému je jedno, s kým obchoduje. Nakonec jsem vyvázl s třemi měsíci vězení.“ Jen co však vyvázl Němcům, přišli komunisti. „U mě v bytě zatkli špiona, který figuroval v procesu s Horákovou. Dostal jsem deset let a moje žena jedenáct. Když jsem se pak vrátil z vězení, mohl jsem si vybrat, zda půjdu do dolů nebo na stavbu.“ Statečného skauta nezdolalo ani to, že před rokem vyhořel, a nyní si zaslouženě užívá poklidné stáří v nové garsonce, přičemž nejraději se baví tím, že brouzdá na internetu.

Karel Nejedlý, autor metody RUŠ

Posledním hostem prvního letošního dílu pak bude terapeut Karel Nejedlý, autor metody RUŠ – Rychlá a Účinná změna Skutečnosti, díky níž se může člověk snadno zbavit problémů. „Je to věcný způsob, jak si vyřešit jakýkoli problém,“ říká pan Nejedlý. „Kdysi dávno jsem si říkal, že bych rád pomohl této republice, aby byli lidé šťastní. Nejprve mě napadla politika, ale pak jsem došel k tomu, že i kdybych byl sebelepší, minimálně půlka lidí by byla naprdnutá, protože se každému nelíbí totéž. A tak jsem na to šel jinak.

Více si poslechněte na videu ze zákulisí:

Uvědomil jsem si, že je důležité pomáhat jednotlivcům, aby byli postupně a pokud možno všichni šťastní a zbavovali se svých problémů.“ Vše podle něj závisí na vnitřním nastavení. Podaří se Janu Krausovi zjistit, jak co nejrychleji a nejsnadněji ovládnout tuto zázračnou metodu? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve středu večer na Primě!

SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ON-LINE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.