Seriály a filmy

27. září 2017 09:44

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herečka v zástěře, mladík fascinovaný pračkou a o sexu vědecky

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Markéta Hrubešová, herec Milan Peroutka a zoolog Pavel Stopka. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. září ve 21.35 na Primě.

V červené pohovce se dnes jako první uvelebí Markéta Hrubešová, která se vedle své herecké profese s vervou a vášní vrhla také na vaření a na psaní kuchařek. „Vydala jsem už tři,“ říká hrdě Markéta a předává Janu Krausovi na ochutnání svou specialitu – hráškový krém se slaninovým chipsem – a navíc jednu ze svých kuchařek pro děti s tím, že ji jednou může předčítat svým vnukům.

„Jídlo by mělo být radost, ale místo toho se z něj v posledních letech stává stres,“ vysvětluje herečka svůj názor na moderní zdravé výživové směry, „pořád jen slyšíme, že tohle nám ublíží, tamto má kalorie, po onom ti bude špatně… Úplně alergická jsem na označení superpotravina, protože to je podle mě úplně všechno. A na druhé straně pak vidíte lidi, jak chodí s dětmi na nedělní obědy do takových těch multicenter a jedí tam smažené věci.“ Je přesvědčená o tom, že bychom o tom, co jíme, měli přemýšlet. „Trochu zapomínáme, že jídlo je náš pohon, a potom dáváme šílený peníze za různý léky a přípravky, protože je nám špatně.

Dalším hostem je herec, zpěvák a frontman skupiny Perutě Milan Peroutka, který má čerstvě za sebou dvě úspěšné premiéry v muzikálech Krysař a Jago. „Sám sebe jsem dosud nevnímal jako muzikálového zpěváka, protože jsem to nikdy předtím nedělal a ani školu na to nemám,“ vysvětluje mladý umělec, který v muzice navazuje na rodinnou tradici. Jeho otec Milan Peroutka st. byl 26 let bubeníkem legendární skupiny Olympic.

„Poslední dobou se mě novináři často ptají, jaké bylo vyrůstat v takovém prostředí, takže jsem nad tím začal trochu přemýšlet. Člověka to totiž formuje, aniž by si to uvědomoval, a teprve až v dospělosti si začne ten domácí model nějak vykládat.“ Podobně jako většina současných umělců i Milan se prezentuje na sociálních sítích, k čemuž poznamenává: „Dneska je třeba komunikovat se svými fanoušky na sociálních sítích. My všichni se tak trochu prodáváme ve virtuální realitě a tvoříme tam své lepší já.“ Na to zareaguje Jan Kraus tím, že se v pozadí na obrazovce objeví jedna z odvážnějších fotek, kterou Milan zveřejnil na svém profilu.

„Nejste jediný, s touto fotkou už na mě vyrukovali na jedné besedě a také si ji uložilo několik bulvárních médií a u jakéhokoli titulku ji neváhali použít. Jak vznikla tato fotka a jaké má pozadí?

Posledním hostem, který přijal pozvání na dnešní večer, je biolog, docent Pavel Stopka. „Zabývám se genetikou chování, proteomikou, studuju všechny proteiny najednou, vždycky v nějaké dané situaci,“ přibližuje své pole působnosti vědec a předává Janu Krausovi fotografii líbajícího se páru myšic křovinných. „Jsem přesvědčen, že i lidé, když se líbají, předávají si vlastně chemické signály, ale jsou tam ještě takové skryté signály, o kterých jsme dlouho nevěděli, a to jsou bakterie,“ vysvětluje, „protože každý z nás má desetkrát víc bakterií než vlastních buněk a právě při líbání dochází k výměně bakterií.

A to jsou ty hodné bakterie, které nám pomáhají při spoustě věcí. Například ve střevech nám pomáhají trávit složitější cukry a v puse nám pomáhají zbavovat se nebezpečných bakterií.“ Své poznatky získávají vědci studiem myší, protože jsou nám lidem blízké. „Před desítkami milionů let vymizeli dinosauři kvůli nejrůznějším katastrofám a přežili jen ti malí. Společný předek hlodavců a primátů musel být malý, a až teprve postupně, evolučně, se někteří začali zvětšovat,“ objasňuje pan docent .

Jaké je nejpromiskuitnější zvíře na zemi? Proč Jana Krause dojímá příběh vakomyší? A v čem se liší lidské námluvy od zvířecích?

To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.