Seriály a filmy

14. října 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herecký vodník, Asante Kenya a ztráta paměti

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Josef Dvořák, moderátorka Lejla Abbasová a ředitel gymnázia Rostislav Konopa, který utrpěl ztrátu paměti.

Dnešní večer otevírá za velkých ovací publika jako první host herec Josef Dvořák, kterého má většina národa spojeného s rolemi vodníků. „Ono to skoro vypadá, jako bych na to měl licenci, ale já jsem se o to vůbec nesnažil, to nebyl žádný záměr, já jsem to nebudoval. Prvního vodníka jsem si střihnul v Kladivadle v Ústí nad Labem ve hře Lucerna. A tam jsou dva. Jenomže nás bylo v divadle málo, takže jednoho jsem hrál já a druhého pes… Avantgardní divadlo. Psa nepřehrajete,“ vzpomíná na svou vodnickou premiéru Josef Dvořák. V současné době je principálem své vlastní herecké společnosti, kterou mu po ekonomické stránce pomáhá vést jeho žena. „Moje žena byla pětadvacet let produkční v Krátkém filmu. Takže koho jiného si tam vzít! Já jsem to dělal asi 14 dní a bylo to na rozpuštění. Moje paní to všechno vyřizuje. A úplně skvěle!

Druhým hostem, který přichází do dnešní talkshow, je výmluvná moderátorka Lejla Abbasová, jež svou kariéru kdysi začínala na MTV, později prošla například i funkcí tiskové mluvčí a nyní se věnuje především moderování v angličtině. Koncepčně se angažuje již řadu let také prací pro neziskovky. Na obrazovce v pozadí se objevují fotografie z její aktuální cesty do Keni. „Tato fotka je z oblasti, kde žijí Masajové, a já jsem tam přijela za takovou trojkombinací projektů, kterou vedou Masajové, ale pomáhá jim s tím jeden bílý pár, který tam žije. Přivedla mě tam fotografka Vlaďa Bajerovská, s níž jsem se potkala tady v Praze na vernisáži jejích fotografií masajských žen,“ komentuje snímky Lejla. Nejdelší dobou, kterou strávila v Africe kontinuálně, byl půlrok. „Žila jsem tam v běžném obydlí, ve slumu. Kdyby mi to nabídl někdo tady v Čechách, tak si zaklepu na hlavu a řeknu, že se úplně zbláznil, ale tam mi to nepřijde.

Trojici dnešních hostů uzavře pan Rostislav Konopa, ředitel montessori gymnázia Duhovka, který má za sebou zajímavý příběh – v důsledku úrazu na kole před 16 lety ztratil paměť. „Nepamatoval jsem si téměř nic. Probudíte se v nemocnici a nevíte, že jste v nemocnici, protože nevíte, co to nemocnice je. Nevíte, kde jste a co se s vámi děje,“ snaží se divákům přiblížit svou tehdejší situaci pan Konopa. „Číst jsem sice uměl, ale nechápal jsem významy slov. Nerozuměl jsem tomu, co čtu.“ Dozvíme se také, jak to měl se základními hygienickými návyky, zda poznal své příbuzné a známé, že měl svou specifickou logiku uvažování nad věcmi, a především to, jak se dostal zpět do normálního života. „Nejhorší byly asi první tři roky. Jednu dobu se mi zdály věci ve snech, a když jsem to vyprávěl kamarádům, tak říkali, že se to opravdu stalo. Tak jsem si říkal, super, už se mi to vrací. Jenže pak se mi třeba zdál sen, kdy jsem někoho pronásledoval v lese a zabil jsem ho. To člověk trochu znejistí,“ vypráví Rostislav. Jeho příběh je spojený také se záhadným snubním prstýnkem – chcete-li vědět víc, nebo se dokonce podílet na jeho rozluštění, sledujte dnes večer Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.