Show Jana Krause: Kapka naděje, špičkový operatér a mladičká herečka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí prezidentka nadačního fondu Vendula Pizingerová, lékař Jan Štulík a mladá herečka Anna Mercedes Čtvrtníčková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Prezidentka nadace Kapka naděje Vendula Pizingerová, dříve Svobodová, je prvním hostem dnešní talkshow. V životě neměla tato čerstvě vdaná dáma na růžích zrovna ustláno, přesto o sobě říká: „Přátelé mě přirovnávají k fénixovi, protože vždy znova vzlétnu z popela.“ Z jejího manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou se narodila dcera Klárka, která v dětském věku podlehla zákeřné nemoci. I tato tragická událost byla podnětem k založení nadačního fondu.

Letos v září vstoupila do manželství s o téměř šestnáct let mladším Josefem Pizingerem. „Za čtrnáct dní mu bude teprve dvacet osm. Tak já se těším, až mu bude alespoň těch dvacet osm. Abych si nepřipadala tak blbě.“ Nakonec dojde na velmi zanícený a zajímavý rozhovor na téma výhody a nedostatky mladších versus zralých mužů.

Pobavte se u rozhovoru:

Dalším hostem, který si dnes večer přichází popovídat na červenou sedačku, je lékař Jan Štulík, zřejmě nejmladší profesor v oboru spondylochirurgie neboli chirurgie páteře. Je to relativně mladý obor, nicméně dnes již existuje například v pražské nemocnici v Motole samostatné specializované oddělení, které pan profesor vede.

„Věnujeme se velmi složitým páteřním operacím a takováto věc se nedělá pro nějakou drobnou diagnózu, ale například pro nádory. Je to velmi riziková záležitost, velmi extrémní chirurgie, kdy se odstraňují celé obratle, nejlépe en bloc,“ popisuje lékař. A proč nešel studovat chirurgii Jan Kraus?

Prohlédněte si rozhovor:

Dnešní trojici hostů završí Anička Čtvrtníčková, která hned zkraje rozhovoru předává svému hostiteli pruhované námořnické triko se slovy: „Než začneme, tak jsem vám přinesla tričko, abyste byl kompletní, i s těma teplákama od táty.“ Pruhovaná trička jsou totiž doménou této rodiny. „Táta, jak měl ty lodě, tak k tomu dostal i nějaký ty pruhovaný trička, takže to nosil… já nevím… mně se to strašně líbí,“ snaží se pro slabost své rodiny najít Anička vysvětlení. Ve svých dvanácti letech je již celkem etablovanou herečkou. V současnosti ji mohou diváci vidět například ve Stavovském divadle v představení Audience u královny vedle Ivy Janžurové, kde ztvárňuje Alžbětu II. coby dítě. Objevila se také v několika filmech a reklamách.

Podívejte se na rozhovor:

Prohlédněte si fotogalerii:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.