Seriály a filmy

26. srpna 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause oslavila 50 let Činoherního klubu se třemi jeho osobnostmi

V dalším dílu Show Jana Krause se představí komik Bolek Polívka, herec Ondřej Vetchý a režisér Ladislav Smoček. Ve středu ve 21.35 ma Primě.

„To je dneska samá droga, samá chemie… člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika.“

Na zcela nový červený gauč jako úplně první host usedne Bolek Polívka, který hned zkraje vyjádří obavu, aby po něm nezůstal flíček. V souvislosti s oslavou 50. výročí Činoherního klubu připomene Jan Kraus divákům nezapomenutelnou hru Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, v níž Bolek Polívka ztvárnil hlavní roli a která se úspěšně hrála nejen u nás, ale i v zahraničí. „Hráli jsme to v Itálii s italskými herci a Chantal tam hrála Svatavu. A hráli jsme to celé italsky, což není jednoduché se naučit, i když já italsky konverzačně umím.“ Pro ilustraci uvidíme dokonce ukázku ze záznamu tohoto italského představení.

Od vzpomínek se však záhy posuneme k současnosti a k tomu, jak se populárnímu komikovi vede po umělecké stránce. Zajímavé je například to, že se dvěma ze svých dětí hraje autorské představení. Se všemi dětmi si dobře rozumí a své výchovné působení na ně uzavírá citací z jedné své hry: „To je dneska samá droga, samá chemie… člověk je rád, když se mu podaří vychovat normálního alkoholika.“

Perly Bolka Polívky: „Musíš si umět vybrat matku tak, aby ti neporodila vědce.“ „Důležité je, aby tě děti viděly číst.“ „Všichni chlastaj a o mně to píšou.“

Režisér Smoček miluje teplo, je výborným biologem, nadšeným automobilistou a fanouškem military

Druhým, avšak neméně významným hostem je zakladatel Činoherního klubu, dramatik a režisér Ladislav Smoček, který před několika dny oslavil narozeniny. Osobní výročí si však velmi nerad připomíná. „Člověk se na narozeniny těšil – já jsem se například těšil, až dosáhnu kýžené dvacítky. To bylo nekonečné čekání, až tohohle čísla dosáhnu. A teď se nestačím divit, jak rychle ty číslice z té dvojice přibývají.“

Jan Kraus prozrazuje na pana Smočka daleko víc, než běžný divák může vědět. Dozvíme se tedy, že pan režisér miluje teplo, že je výborným biologem, nadšeným automobilistou a fanouškem military. „Můj otec byl mimochodem důstojník z povolání, a já jsem tudíž měl k uniformám československé armády vztah.“ Kromě toho je nepřekonatelným imitátorem, což dokonce naživo předvede.

"Host, který do pořadu přijde jako třetí, je tam tak trochu za blbečka," obává se Ondřej Vetchý

Na závěr jako třetí host přichází další herec, jehož jméno je spojeno s Činoherním klubem, a sice Ondřej Vetchý. „Když mi říkal kamarád o formátu tohoto pořadu, že host, který tam přijde jako třetí, je tam tak trochu za blbečka, tak jsem mu nechtěl věřit,“ říká s úvodními rozpaky Ondřej. Jan Kraus ho ovšem uklidňuje tím, že dramaturgie jednou za čas tento syžet poruší a naopak si pozve někoho mimořádně chytrého.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.