Show Jana Krause: Různé profese a ještě rozmanitější cesty k nim

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání herec Michal Suchánek, atletka Kateřina Baďurová-Janků a bývalý voják – v současnosti úspěšný travestita Roman Mořický.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 4. ledna večer na Prima family.

Moderátor přivítal svého kolegu, Michala Suchánka, kterého většina lidí vnímá jako představitele Partičky, ale Jan Kraus připomněl, že jsou dlouholetí herečtí kolegové. Michal zavzpomínal, jak v předrevolučním čase viděl dokonce Jana Krause i běžet. „Běžel někdo za mnou?" vyptával se moderátor. „Ti v zeleném," upřesnil Michal. Vyprávěl o příhodě, kterak v říjnu 1989 sháněl podpisy hereckých kolegů pod petici „Několik vět“. „Pak jsem to úplně vožralej schoval do sklepa, zapomněl jsem na to a našel jsem to náhodou až v roce 1997. Je tam taky tvůj podpis," pochlubil se dobovým dokumentem Michal. Jana Krause zajímalo, co Michalova rodina a hlavně paní říká na jeho stále se omlazující publikum. „Vždyť tam v hledišti většinou sedí mladé ženy," upřesnil Jan Kraus, kam míří. „Oni jsou doma šťastní. Vždyť já to dělám hlavně pro ně a taky trochu pro tuhle zem," vysvětlil s nadsázkou Michal.

Moderátor s ním probral, co je pravdy na tom, že kvůli mindrákům z výšky si prý Michal zásadně kupuje velká auta. „Proč bych si měl kupovat malý auto, který nikam nedojede, protože má malou nádrž? Taky není tak bezpečný, člověk se v tom malým autě může zabít. Ale je pravda, že z toho velkýho zase někdy moc nevidím," vysvětlil k pobavení publika Michal. Probrali spolu Michalovo působení v dětských rolích. „To jsi tehdy vypadal jako někdo jiný. Teď už nehraješ takové šprtíky jako kdysi," nadhodil moderátor. „Já hraju pořád takový ty chytráky v brejlích. Taky bych si chtěl někdy zahrát třeba někoho, kdo krade," posteskl si Michal Suchánek. Jana Krause zajímalo, jak Michal dospěl k rozhodnutí, že půjde studovat herectví. „Tu moji motivaci, jako že na téhle škole není matematika, chemie a fyzika, mělo hodně lidí. Já ji přesto dělal sedm let," přiznal Michal. Moderátora zajímalo, jak Michal vnímá svoje povolání. Vzájemně se trumfovali, jaké bylo jejich působení v Národním divadle. „Já měl boty po Bohouškovi Záhorském, měl jsem na sobě silonky a řekl jsem v rámci té role: Tady máš to kopí, chlape!" popisoval Michal. Jan Kraus si posteskl, že nikdy nehrál milostné scény. „Jen se svými ženami. S Janou a pak znásilnění s Ivanou," prozradil na sebe Jan Kraus. Probrali spolu sportovní působení Michala Suchánka. „Hrál jsem třeba basket. Oni mi totiž řekli, že když budu chodit na basket, tak vyrostu. Chodil jsem tam ve třinácti, když jsem měřil asi 130 centimetrů. Pak jsem chodil na tenis. Ale neměl jsem raketu. Táta mi řekl, že mi ji koupí, až se naučím pořádně hrát. Taky jsem chodil na skoky do vody, ale to taky brzo skončilo, když mě při tréninku začal trenér mlátit po prstech koštětem, protože jsem chtěl z bazénu," svěřoval se Michal se svými zážitky. Jana Krause zajímalo, proč s Michalem a s jeho kolegy nehraje v Partičce také nějaká žena. „Geňa nám stačí," vysvětlil Michal.

Moderátor dále představil bývalou atletku, skokanku o tyči Kateřinu Baďurovou, která nedávno vyhrála soutěž Star Dance. „Vy ale také držíte český rekord ve skoku o tyči," nadhodil moderátor. Když se podívali na zpomalené záběry, jak Kateřina skáče o tyči, Krause zajímalo, jestli se atlet někdy třeba tyčí netrefí a zapíchne ji špatně. „Bývá to dost často. Zvlášť když se to člověk učí," přiznala Kateřina. „Jaký je ten úplně první skok?" chtěl vědět moderátor. „Nejdřív se s tou tyčí chodí. Aby si na ni člověk zvyknul. Pak se člověk učí zastrkovat tyč do toho tzv. šuplíku, kam se má tyč zapíchnout. Kdybyste měl tyč, tak bych vám to ukázala," navrhla Kateřina. Museli si však vystačit se smetákem. Pak s ním atletka Jana Krause učila, jak se tyč správně drží. Probrali spolu Kateřinino vítězství v taneční soutěži. „Dokonce vás podezřívali, že jste tu sambu trénovala delší dobu než ostatní soutěžící," zajímal se moderátor. Kateřina vysvětlila, že to bylo na každém soutěžním páru, jak si rozvrhnou tréninky. „S tanečním partnerem jsem byla moc spokojená, a máme už dokonce domluvená nějaká další vystoupení," prozradila Kateřina. "Bude mít váš manžel pochopení pro takovéto vaše tanečky?" rýpnul si moderátor. „S manželem jste se asi takhle často neobjímala jako teď s partnerem při tanci," nadhodil moderátor. „Manžel je asi doma šťastný, že vás tancování baví, a pouští si v televizi Příběh opravdového muže," rozváděl to dále moderátor a Michal Suchánek jeho poznámky s pobavením doplnil o domněnku, že až dodnes, dokud to všechno Jan Kraus nezačal rozebírat, byla Kateřina s manželem úplně v pohodě.

Závěrem moderátor přivítal Romana Mořického, který se věnuje travesti show. „Málokdo by do vás řekl, že jste byl původně voják z povolání. Taky je na tom zajímavé, že jste šťastně ženatý a výhradně heterosexuální muž," představil ho moderátor. Roman Mořický popsal, jak se dostal k travesti. „Přihlásil jsem se do reality show, kde se člověk během jednoho měsíce musí naučit nějakému povolání, aby to porota nepoznala. Vyšlo na mě travesti. Učil jsem se to intenzivně celý měsíc a pak jsem před porotou vystoupil poprvé v životě jako travesti umělec," popisoval pan Mořický. Prozradil, že ho tehdy na prvním vystoupení nepoznala ani vlastní žena. „Za měsíc jsem dostal nabídku, jestli bych aspoň někdy nechtěl vystoupit na nějaké show. Tak jsem do toho šel," prozradil pan Mořický, „a dělám to už dva roky.“ Popisoval, jak pro něj bylo složité se naučit například oblékat silonky. „Vysoké boty byly nejdřív kámen úrazu. Poprvé jsem ve vysokých botách padal na jednu stranu a kolega mě musel zachraňovat. Všechno jsem to musel zvládnout za měsíc. Ráno jsem vstal, natáhnul jsem na sebe osmnáctery silonky, narazil jsem si kozy, dámský oblečení a trénoval jsem. Pak došlo na malování. To je složitý, protože ty barvy se musejí dávat v určitém pořadí: dovnitř světlá, navrch tmavá. Poprvé jsem to udělal obráceně a kluci mi říkali: Člověče, cos to udělal?" popisoval své první krůčky pan Mořický k pobavení publika. Dodal, že když se viděl zezadu, řekl si, že to vůbec nevypadá špatně. Moderátor nadhodil, že pan Mořický je považován za jednu z nejlepších „imitátorek" Věry Špinarové a požádal ho, jestli by mohl předvést kus ze svého vystoupení.

Profily hostů:

Michal Suchánek – herec, moderátor, bavič a jeden z úspěšné sestavy Partička, kterou můžete vídat každé pondělí večer po 22. hodině na Prima family.

Kateřina Baďurová-Janků – česká atletka, tyčkařka a vítězka taneční soutěže.

Roman Mořický – bývalý voják z povolání, pokérovaný motorkář, šťastně ženatý muž, který před rokem vyměnil maskáče za šaty, kanady za lodičky a propadl kouzlu travesti show. Je prý nejlepší Věra Špinarová u nás.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.