Show Jana Krause: Spousta osobností, historie a exotika v jednom

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání imitátor Petr Jablonský, režisérka Agnieszka Holland a Miss Expat Paula Alejandra Gonzalez.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 18. ledna ve 22 na Prima family.

Prvním hostem Jana Krause je imitátor, komik a herec Petr Jablonský. „Vy jste nejdříve chtěl být herec, ale pak jste se začal věnovat imitátorství," začal hovor pan Kraus. „Hrozně jsem se připravoval na zkoušky na konzervatoř a měl jsem připravený monolog pana Wericha. Řekli mi ale, že mi vůbec nerozuměli, protože mám špatné sykavky, a tak jsem neudělal zkoušky," popisoval Petr začátky „kariéry". Prozradil, že se vyučil prodavačem domácích potřeb. „Kolegové mě tam využívali k různým věcem. Třeba jsem volal do oddělení drogerie a objednal jsem dárečky pro manželku hlasem Luďka Soboty. Pak se sešli o polední pauze a chlubili se, že jim volal Sobota," pobavil Petr diváky. Moderátor položil panu Jablonskému otázku, kdo se mu imitoval s největšími problémy. „Třeba paní Pawlowská mi dala zabrat," prozradil pan Jablonský a dodal, že ho doma při „tréninku" korigují členové rodiny. Předvedl názorně, jak umí imitovat Halinu Pawlowskou, s čímž sklidil nebývalý úspěch u moderátora i diváků. „Myslím, že mě Halina zabije, až tohle, co jsem tu předvedl, uvidí," konstatoval Jablonský.

Prozradil, že jednou z jeho prvních ženských postav, které imitoval, byla také Petra Buzková a následně předvedl krátkou ukázku. „Vy je umíte krásně i vizuálně," ocenil jeho umění moderátor. Petr Jablonský vyprávěl, že politik, který mu při nácviku málem zničil hlasivky, byl Vít Bárta. Moderátor se zajímal, jestli pan Jablonský „umí" také oba dva aktuální prezidentské kandidáty. Vzápětí po krátké ukázce moderátor uznale pronesl, že pan Jablonský je věrohodnější, než je Miloš Zeman sám. Upřímně diváky pobavil i imitováním druhého kandidáta na prezidenta, pana Schwarzenberga. Moderátor se zamyslel nad tím, jestli by lidé za prezidenta neměli volit raději pana Jablonského, protože by mohl napodobit oba kandidáty. Moderátora zajímalo, jestli pan Jablonský použije někdy imitování v rámci soukromí. „Někdy do hovoru se slečnou něco vložím," přiznal Petr. „Každá má ráda Karla, tak si občas zatančím rock‘n‘roll," pronesl Petr hlasem Karla Gotta.

Jan Kraus přivítal už podruhé ve svém pořadu slavnou polskou režisérku Agnieszku Holland. Moderátor ji uvedl s tím, že paní režisérka natočila nový film o Janu Palachovi. Podívali se na krátkou ukázku z filmu. Paní režisérka prozradila, že jde o třídílnou minisérii a že scénář napsal mladý talentovaný scenárista a produkovali ho mladí čeští producenti. „Ti kluci za mnou přijeli domů do Varšavy, já jim otevřela a za dveřmi stály tři děti. Nabídli mi to, abych to režírovala, protože chtěli, aby to točil nějaký pamětník," vyprávěla.

Moderátor s paní režisérkou probral postavu Dagmar Burešové, která se tehdy ujala kauzy Jana Palacha, a také postavu „negativního" hrdiny Viléma Nového. „Ono je to ale v dějinách často tak, že hrdina není stále jen hrdina a grázl není jen grázl," prozradila mnohoznačně režisérka. Moderátor konstatoval, že považuje za velmi přínosné, že se taková látka jako osud Jana Palacha mohla filmově zpracovat a že se toho ujala zrovna paní režisérka, která v té době studovala v Praze. „Bylo to moje nejšťastnější natáčení za posledních patnáct let a herci byli výjimeční a já všem v cizině říkám, že jestli chtějí točit v Evropě, tak jedině v Čechách," komentovala to paní režisérka. Moderátora zajímalo, co paní režisérka dalšího chystá. „Dělám teď jeden malý americký film a pak budu dělat polský film. Ale Čechy i Slovensko jsou pro mě stále důležité místo," naznačila paní režisérka, že se k českým produkcím bude ráda i nadále vracet.

Moderátor představil čerstvou vítězku Miss Expat, kterou je Paula Alejandra Gonzales. Probrali spolu, jak probíhala soutěž. Paula prozradila, že v Čechách, kam se přestěhovala za svou maminkou, která se provdala za Čecha, žije v Novém Jičíně. Paula dále sdělila divákům, že chce v Čechách studovat byznys nebo média. Moderátor prozradil, že Paula je již třetí Kolumbijka v jeho pořadu. „Obě předchozí se shodly na tom, že jim to tady (v ČR) moc nevoní. Vám to tady také prý nevoní. Proč?" zajímal se moderátor.

„Nevím, proč se tady lidi neumí sprchovat," divila se Paula. Svěřila se, že jí v Čechách trochu vadí zima. „Já pocházím ze Santa Marta a tam je pořád léto," vysvětlila. Poté se nabídla, že by předvedla ukázku kolumbijského tance. „Ale potřebuju k tomu muže. Já vás to naučím," vyzvala k tanci moderátora. Po tanci ujistila moderátora, že pokud bude chtít přijet do Kolumbie na návštěvu k její rodině, bude vítán. „Budete spát v domku u babičky. Babička vám uvaří kávu a pak vám dá snídani, oběd a večeři," slibovala Paula.

Profily hostů:

Petr Jablonský – bavič, herec a imitátor, který se s novým rokem vrátil po několika letech do rozhlasového vysílání. Každé ráno tak glosuje pomocí hlasů politiků a celebrit aktuální dění ve společnosti. V poslední době mu prý dalo nejvíce zabrat nastudování hlasu Davida Ratha a o hlasivky ho téměř připravilo napodobování Víta Bárty.

Agnieszka Holland – prominentní polská filmová a televizní režisérka a scenáristka, významná představitelka polské „nové vlny".

Paula Alejandra Gonzalez – Miss Expat 2012 – osmnáctiletá Kolumbijka se do Čech před dvěma roky dostala díky své matce. Ta se totiž provdala za Čecha a Paula za ní přijela na prázdniny. Nakonec se rozhodla kvůli mamince u nás zůstat. Zpočátku byl pro ni pobyt v nové zemi těžký. Ale začala studovat, poznávat lidi, kulturu, sžívat se s prostředím. Nyní je tady prý velmi šťastná a cítí se být součástí společnosti. Navštěvuje kurz angličtiny a začala studovat vysokou školu. „Česká republika je pro mě zajímavá země s krásným hlavním městem Prahou. Chci tady dostudovat a pak třeba pracovat v médiích nebo byznysu," říká. Sní o vlastní značce obuvi a kabelek a zároveň touží být tváří reklamních kampaní. Díky svému vítězství by nám chtěla opravit mínění o Kolumbii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.