Seriály a filmy

6. ledna 2021 08:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: Srdcebeat, literatura faktu a třikrát pohled na Vietnam

V reprízovém dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Richard Krajčo, spisovatel Pavel Kosatík a vietnamské blogerky Trinh Thuy Duong, Nguyen Mai Huong a Mai Vuo. Dívejte se 6. ledna ve 21:35 na Primě.

Richard Krajčo

Frontman skupiny Kryštof, zpěvák Richard Krajčo, přichází (s batohem na zádech) do dnešní talkshow jako první host a hned na začátku si s moderátorem vymění několik lichotek týkajících se vzhledu, především tedy toho, že oba shodili přebytečná kila. A jak toho Richard docílil? „Strava. A sice kozí produkty,“ shodují se oba pánové. „Dále jsem vynechal veškeré pečivo kromě žitného.“ Zpěváka vedly ke změně stravovacích návyků zdravotní důvody, respektive na správnou cestu ho navedla přítelkyně. „Původně jsem si dal měsíční očistu. Řekl jsem si, že to vyzkouším, abych se dal trochu dohromady, a vlastně jsem se už nikdy nevrátil k tomu původnímu.“ Kromě toho, že je díky novému životnímu stylu fyzicky ve formě, chystá se v říjnu se svou skupinou na turné. V této souvislosti má pro Jana Krause také připravený dárek, který začíná vyndávat z batohu a se kterým už na začátku pořadu dorazil na pódium.

Pavel Kosatík

Jen co dozní písnička „Ty a já“ z nového alba skupiny Kryštof, již přichází další host dnešního vysílání, kterým je spisovatel Pavel Kosatík, mimo jiné autor seriálu České století a více než dvacítky historicky zaměřených knih. Přestože jeho knihy přinášejí nový pohled na historické osobnosti či události, jsou vysoce ceněny čtenářsky i odborně, pan Kosatík paradoxně není historik. „Nejsem historik a ani nikdy nebudu,“ potvrzuje se šibalským úsměvem. Za svou práci obdržel například také Cenu Ferdinanda Peroutky. Vystupuje často kriticky vůči české společnosti, ale kritizuje také veřejný prostor z prostoupenosti proruskými tendencemi. „Je těžké to dokázat a nerad bych začal šířit nějaké konspirační teorie. Ono už jich je až tak dost. Ale ono to tak skutečně je. Když čte člověk ty různé servery a dáte si to dohromady, k čemu to směřuje, tak to je vždy ta otevřená náruč k Rusku. Tam není celkem o čem spekulovat.

Trinh Thuy Duong, Nguyen Mai Huong a Mai Vuo

Na závěr pořadu přichází hned trojice půvabných vietnamských blogerek žijících v Česku Trinh Thuy Duong, Nguyen Mai Huong a Mai Vuo. Ve svém blogu se původně věnovaly pouze vietnamské kuchyni, ale postupně rozšířily svůj záběr o vietnamskou kulturu, navíc občas organizují tzv. Sapa tripy. „Chodíme s účastníky do tržnice Sapa, kde jim představujeme vietnamská jídla, která nejsou v centru Prahy dostupná. A u toho si povídáme o vietnamské kultuře, o stolování a třeba o roli žen a mužů.“ Na moderátorův povel se na pódiu objevuje stůl a simulace hostiny, na niž jsou pozvaní všichni zúčastnění hosté, přičemž dámy se chopí výkladu k jednotlivým krokům přípravy chodů. „Dneska se můžete cítit poctěný, že jste nejstarší u stolu. U vietnamského stolu jídlo nezačne, dokud neusedne nejstarší člen rodiny a nedá znamení k tomu, že se může začít,“ vysvětluje Janu Krausovi Mai. A jaké jsou další výhody nejstaršího stolovníka či co by čekalo moderátora, kdyby se chtěl s jednou z dívek oženit? Sledujte dnes večer v dalším díle oblíbené talkshow.

Show Jana Krause uvidíte vždy ve středu ve 21:35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.