Show Jana Krause: Terapeutický pořad o rodinných situacích s velkým ptákem

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání lékař Roman Šmucler, spisovatelka Hana Lasicová a chovatel dravých ptáků Jiří Hrotek se svým supem Pačesem.

Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 11. ledna večer na Prima family.

Moderátor pozdravil Romana Šmuclera a dodal, že ho těší, že se vzhledem k osobním změnám, které ho potkaly, usmívá. „Ještě bych, pane Šmuclere, dodal, že nejsme psychologický pořad, ale zábavný. Taky bych vás raději předem upozornil, že vám asi s ničím nijak zvlášť nepomůžu," dobíral si moderátor hosta a narážel na jeho mediálně propíraný rozvod s Libuší Šmuclerovou. „Ona má dnes padesáté narozeniny, a tak bych jí dal dárek, že bych o ní tady nemluvil," pronesl na její adresu Roman Šmucler. „Jak se to vlastně stalo, že se rozvádíte?" rozesmál svou bezprostřední otázkou moderátor diváky. „Já jsem asi něco zanedbal. Ale udělal jsem tu věc, že jsem se nad tím vším zamýšlel. Třeba nad tím, co mi chybí, co ti ostatní běžní chlapi a hokejoví brankáři umí," dotkl se Roman Šmucler faktu, že Libušiným novým partnerem je brankář Dominik Hašek.

„Vaše paní je dámou, nepatří se, aby ji dva džentlmeni za její nepřítomnosti probírali," napomenul ho moderátor. „My si ji pozveme potom také," dodal. Zajímalo ho, k čemu Roman došel, když se nad sebou zamyslel. „Nikdy mi nešel hokej. Já jsem spíš vytrvalec, než abych hrál třetiny. Ale myslím, že my, doktoři, to tak máme, že po určitém čase končí vztahy. Že je takové období recyklace. A já jsem teď už rád, že se právě recykluji," vyprávěl s nadsázkou Roman Šmucler. Moderátora zajímalo, jestli rozchod probíhá mírumilovně a klidně. „První zásada je nebavit se o penězích. Dodržujete to?" chtěl vědět moderátor. Roman Šmucler přiznal, že ne a že už to předal právníkům. „Po letech jsem strávil Vánoce s rodiči, byl jsem pak se sestrou na horách. Byl jsem spokojený," přiznal Roman. Když s Janem Krausem probírali vztahy, vysvětloval, že je podle něj normální, když vztahy procházejí sinusoidami, kdy je někdy lépe a jindy hůře. „Týden předtím, než jsem se dozvěděl, že naše manželství skončilo, jsme byli se ženou na romantické dovolené ve dvou, Španělsko, idyla, památky, zapadající slunce. Ale pak jsem přišel domů a dostal jsem stěhovací dopis," popsal Roman. „Vy jste prožili takovou dovolenou a pak tohle?" divil se moderátor. „Já jsem si říkal, že to asi byla rozlučková dovolená," dodal Roman.

Probrali spolu Romanovu politickou kariéru v TOP 09. „Časem jsem zjistil, že v jisté fázi se do toho buď člověk musí opřít naplno a nechat medicínu, nebo naopak. Ti lidé, kteří jsou v politice, musí mít tu touhu se dvanáctkrát nebo vícekrát denně setkávat s různými lidmi, věnovat tomu mnoho času a to nejde spojovat s dalším zaměstnáním. Politika je řemeslo jako každé jiné, musí se dělat naplno. To bych pak musel udělat jako paní Roithová, která nechala lékařské kariéry, což jsem si říkal, že by byla škoda," vysvětloval Roman, proč ho přešly politické ambice, třebaže je stále členem T0P 09. Vzhledem k jeho častým pobytům v zahraničí se moderátor vyptával, jak Roman v porovnání se světem vidí českou medicínu. „Já myslím, že základní péče je tady neskutečně kvalitní. Je tady velmi slušný průměr, ale nemáme speciální TOP nemocnice. Za ty peníze, které tu lidé platí, to tady určitě není špatné," popsal pan Šmucler.

Jan Kraus dále představil slovenskou spisovatelku Hanu Lasicovou, které nyní vychází nová kniha a jež je dcerou Milana Lasici a Magdy Vášáryové. Hana mu sdělila, že má pro něj vzkaz ze Slovenska: „Mám se vás zeptat, jestli víte, že máte sexy úsměv," položila otázku Hana. „Zdravím všechny slovenské ženy," vzkázal zpět na Slovensko pan Kraus. „Jak to vlastně u vás v rodině chodilo?" zajímal se moderátor. „U nás to bylo tak, že máma chodila do práce, starala se o auto, pekla, vařila, uklízela a táta spal. Když jsme byly děti, tak jsme často slýchaly větu, že máme být ticho, že tatuško spí," pobavila Hana diváky. Prozradila, že na svého otce, Milana Lasicu, je žárlivá. „To je takový ten vztah dcery a otce. Aby nedával pozornost jiným ženám," vysvětlila.

„Prý jste po tatínkovi spořivá," nadhodil moderátor. „Já jsem šetrná. My jsme s tatínkem protestanti. Máme požitek z odpírání. Máma se sestrou jsou katolického vyznání. Když si třeba v restauraci sestra s mámou daly krevety, my jsme si dali s otcem výhonky, protože to bylo nejlevnější," rozesmála Hana diváky. „Co si tak nejdražšího koupíte? Třeba housku? Co třeba auto?" vyptával se moderátor. „Auto jsem dostala," odpověděla Hana. „Aha, když vám dá někdo auto, tak to jste chvíli katolická," rýpnul si se smíchem moderátor a chtěl vědět, zda Hanin partner má pro její šetrnost pochopení. „Ano, on je z vesnice. Tak má pro to pochopení. Byl tak vychovaný. Takže my třeba doma střádáme skořápky od vajec a vozíme je k partnerovým příbuzným na vesnici, abychom je nevyhazovali." Dodala, že partner jí založil spořicí účet, kam jí posílá peníze. „Ale já k tomu nemám přístup," přiznala k pobavení diváků.

„Vy nežijete třeba tím, že byste si chtěli něco koupit?" vyptával se s údivem moderátor. „Koupit?" podivila se Hana. „Já vím, že to je skoro sprosté slovo. Ale napadlo mě, jestli je něco, za co byste chtěli utratit peníze. Třeba že byste si koupili gumový člun," navrhoval moderátor. „Nevím, kde bychom se na něm vozili," oponovala mu Hana. „Třeba v pokoji, pak byste ho s mírnou ztrátou prodali," dodával moderátor. „Já takový hedonismus necítím. Já se třeba těším na to, že bude půst," rozesmála Hana diváky. Prozradila, že je hypochondr a že si třeba nedávno diagnostikovala zánět mozkových blan. „Jak jste to poznala?" vyptával se moderátor. „Přišlo mi, že špatně slyším a špatně vidím, tak jsem si změřila teplotu, měla jsem 37,2, tak jsem si řekla, že to už začíná. Ve dvě ráno jsem volala mámě, že umírám, a máma mi řekla, že mám jít radši spát," vyprávěla Hana historky o své hypochondrii.

Moderátor přivítal Jiřího Hrotka a supa Pačese. „Proč se jmenuje Pačes?" vyptával se moderátor. „Kvůli té čupřině na hlavě," vysvětlil pan Hrotek. Jan Kraus se vyptával, jestli může dát Pačesovi krmení. „Já bych mu to moc neukazoval, nebo ho tam u sebe hned máte," varoval moderátora pan Hrotek. Když se Pačes začal plašit a mávat křídly, upozornil Jiří Hrotek pana Krause, ať si dá pozor, že Pačesovi asi trochu připomíná samičku a že kdyby tady proběhlo páření, že by se mu to asi moc nelíbilo. „Jak vás to napadlo, že připomínám samičku?" vyptával se zvědavě moderátor. „Protože se na vás pořád zamilovaně dívá," vysvětlil Jiří Hrotek. Popsal, že se chovu dravců věnuje odmalička. Chovatel dravců potom upozornil moderátora, že sup se právě začíná při pohledu něj červenat. „To je po Ivance další tvor, kterému se líbím," komentoval to moderátor.

Jiří Hrotek popsal, že má ve své stanici kolem stovky dravců a že je denně nechávají prolétávat. „Většinou se vrátí, naháníme je autem podle GPS, kterou na sobě mají, ale někdy se zalétnou taky pěkně daleko, do Itálie, do Rakouska… Naposledy jsme jeli pro jednoho ptáka až do Maďarska. Maďaři nám vůbec nerozuměli, co chceme, nechápali, proč lezeme na skládku, kde ten sup byl. Ale někdy si to sup namíří domů, do Afriky a to už se nevrátí," vyprávěl pan Hrotek. Prozradil, že jedním z nejzajímavějších ptáků, které má ve své stanici, je karančo. „To je ohromně chytrý pták. S tím hrajeme skořápky. Ukryjeme pod jednu ořechovou skořápku maso a karančo pozná, kde je," vyprávěl zkušený chovatel dravců. „Toho sem musíme taky někdy vzít. I když je mi blbý to říkat takhle nahlas před Pačesem," komentoval to moderátor.

Profily hostů:

Roman Šmucler – lékař, podnikatel a vysokoškolský pedagog, který se stal v posledních týdnech opět středem zájmu bulvárních médií.

Hana Lasicová – úspěšná slovenská spisovatelka, jejíž talent a vtipně psané knihy postupem doby zastínil fakt, že je dcerou slavných rodičů – Magdy Vášáryové a Milana Lasici.

Jiří Hrotek a sup Pačes – chovatel dravých ptáků, sokolník, ochranář, který se dravcům věnuje již 36 let. Kromě záchranné stanice, kde dočasně pečuje o zraněné dravce, má pan Hrotek obecně prospěšnou společnost, která se zabývá chovatelstvím, prezentací dravců, osvětou atd. Stará se o celkem 35 druhů dravců a celkem o více než 100 kusů ptáků. Sup Pačes, s nímž pan Hrotek přijde na natáčení, je třináctiletý Sup kapucín.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.