Seriály a filmy

21. června 2017 10:03

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: zpěvačka z duhy, konec Rudy z Ostravy a britský popularizátor vědy v Česku

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Dara Rolins, moderátor Michal Kavalčík a vědec Michael G. S. Londesborough. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 21. června ve 21.35 na Primě.

Československá popová hvězda Dara Rolins, kterou prý dělí doslova několik hodin od vydání nového cédéčka, bude dnes večer prvním hostem, jenž se přijde posadit na červenou pohovku do Show Jana Krause. „Včera už jsem ho držela v ruce a přemýšlela jsem, kde si ho vlastně pustím,“ říká zamyšleně Dara, „ale v mém případě je přidanou hodnotou, že to vychází v takové fotoknize, kde jsou umělecké fotografie, které jsem nafotila na Bali.“ K novému albu natočila zpěvačka i videoklip, z něhož budeme mít možnost vidět malou ukázku, ve které hraje i Dařina dcera Laura. „Ten klip je metaforou toho, že my, každá žena, jsme v podstatě duha, protože máme v sobě několik barev, jsme těžce uchopitelné, respektive jenom pro někoho…“ Šíři barevného spektra přisuzuje pouze ženám, duhu u mužů sice také připouští, ale jednodušší, dvě tři barvy. Její životní partner Rytmus je prý navíc ještě jako správný raper „hustý“. „Rapeři to tak mají, vnímám to jako takový ten machismus a ten je hustej, razantní,“ vysvětluje zpěvačka, která se nyní plně věnovala práci na svém cédečku.

Před lety se proslavil jako kousavě ironický Ruda z Ostravy, nyní už je však další dnešní host, herec, zpěvák a moderátor Diváckých zpráv na Primě Michal Kavalčík, opět pouze sám sebou. „Původně jsem dělal činohru, pak jsem utekl k muzikálu, kde jsem byl deset let, pak jsem se zase vrátil. Když jsem hrál v Liberci, doslechl jsem se, že muzikál Drákula hledá na poslední rok své existence tanečníky, kteří umějí zpívat. A tanec byl můj koníček, tak jsem jel do Prahy na konkurz a už jsem tady zůstal.“ Chodit po konkurzech pro něj nikdy nebyl velký problém, jel zkusit své štěstí dokonce i do Německa, aniž by uměl německy. „Zjistil jsem, že hledají představitele v Hamburku do muzikálu Fantom opery za tři a půl tisíce euro měsíčně, což mě lákalo, tak jsem tam jel, udělal jsem taneční i pěvecký konkurz, ale pak už jsem neudělal ten jazykový,“ vzpomíná Michal, který díky tomu, že se narodil a vyrůstal osm set metrů od hranic, mluví plynně polsky, a tak se podle svých slov bude muset napříště orientovat jen na polskou scénu.

Britský vědec-chemik a popularizátor vědy dr. Michael G. S. Londesborough, kterého před lety přivedlo do Čech studium boranů, bude posledním dnešním hostem. „Považuju za povinnost vědce snažit se komunikovat s veřejností a povzbuzovat mládež, aby se zajímala o chemii,“ říká nádhernou a plynnou češtinou Brit, který se prý naučil jazyk od své české ženy a také rychle pochopil a přijal za své rčení T. G. Masaryka o tom, že kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. „Pochopil jsem, že pokud tady chci mít pořádný zážitek a chci tady žít, měl bych být schopen mluvit na nějaké rozumné úrovni.“ Pan doktor Londesborough, který zvažuje, že podá žádost o české občanství, žije v Roztokách u Prahy, kde se svou ženou vychovává tři děti, a pracuje v laboratoři v Řeži. Speciálně pro svého kolegu Jana Krause a pro jeho Show si charismatický vědec připravil dva pokusy s polymery, které aktuálně zkoumá ve své laboratoři.

Přežijí oba moderátoři chemické hrátky ve zdraví? A proč je Jan Kraus pro pana Londesborougha stálicí a symbolem české kultury?

To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.