Skoropohádky pro dospělé

Prima kino vám o prvním letošním víkendu nabídne několik neuvěřitelných filmových příběhů. Začne už v pátek s thrillerem Perníkový dědek, ve kterém se úspěšný advokát dostane do svízelné situace hned poté, kdy pomůže mladé ženě. Sobotní večer bude také mírně děsivý.

Otevře jej slavný velkofilm King Kong ve své modernější verzi. Pro toho, kdo bude chtít příjemně napínat své nervy u televizní obrazovky i po setkání s neobyčejnou nestvůrou, jsou pak připraveny Vraždy podle abecedy. Pořadí písmen je asi to jediné, na co se můžete u této detektivky spolehnout. Jako v každém napínavém příběhu se totiž i zde připravte na překvapivé zlomy děje. V neděli Prima kino trochu zmírní. Večer otevře romantickou komedií Deset důvodů, proč tě nenávidím. Úsměvný příběh inspirovaný slavným Shakespearem se tentokrát odehraje na americké střední škole. Po zkrocení zlé středoškolačky se filmová nabídka Prima kina uzavře ještě jedním romantickým snímkem s názvem Amorův úlet. Jak uvidíte, lámat hůl nad nezdařenými námluvami, je zbytečné – život má zkrátka v záloze stále nějaké to překvapení.

Pátek 4. 1.

22:50 - Perníkový dědek

Úspěšný advokát Rick se ujme obhajoby mladé ženy, kterou údajně pronásleduje její pomatený otec. Spor vyhraje a otec je zavřen do blázince. Jenže se zdá, že je vše trochu jinak, a o život začíná jít Rickovi i jeho rodině... Americký thriller (1998). Hrají: K. Branagh, D. Hannahová, R. Downey jr. a další. Režie R. Altman (110 min)

Sobota 5. 1.

20:15 - King Kong

Jack Black chce natočit film na tajemném ostrově, který lidské oko nikdy nespatřilo. Vydává se tedy s celým štábem a začínající herečkou na dobrodružnou cestu, ze které se možná nikdy nevrátí. Podle legendy totiž na ostrově žije obrovská nestvůra... Americko-německo-novozélandský velkofilm (2005). Dále hrají A. Brody, N. Wattsová, T. Kretschmann a další. Režie P. Jackson (180 min)

23:40 - Vraždy podle abecedy

Film natočený podle skutečných vražd Abecedního zabijáka je příběhem detektivky Megan Paigeové, která pátrá po vrahovi malého děvčátka. Sama má z případu zvláštní pocit a propuká u ní schizofrenie. Přesto se nehodlá jen tak vzdát. Po nalezení druhé zavražděné dívky je rozhodnuta pachatele najít... Americký thriller (2008). Hrají E. Dushkuová, C. Elwes, T. Malloy a další. Režie R. Shmidt (95 min) (Premiéra)

Neděle 6. 1.

20:15 - Deset důvodů, proč tě nenávidím

Krásnou Bianku (Larisa Oleyniková) zbožňují všichni kluci ze školy. Problém je v tom, že podle přísných rodinných pravidel nesmí randit, dokud si nenajde kluka i její starší sestra Kat (Julia Stilesová), která je hádavá, jízlivá a nepřístupná. Podaří se sympatickému Patrickovi (Heath Ledger) dívku změnit? Americká romantická komedie (1999). Dále hrají J. Gordon-Levitt, D. Krumholtz a další. Režie G. Junger (94 min)

22:10 - Amorův úlet

Jason Biggs požádá dívku svých snů o ruku netradičním způsobem. Ta však nápor onoho překvapení neunese a skácí se k zemi s infarktem. Mladík zanevře na lásku, dokud jednoho dne zcela impulzivně nenabídne manželství jedné střelené servírce... Americká romantická komedie (2007). Dále hrají I. Fisherová, J. Pantoliano a další. Režie M. I. Black (88 min)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.