Seriály a filmy

9. října 2015 10:32

Markéta Zídková

Skvělé akční drama Mercury připomíná boj Davida s Goliášem

Když si někdo myslí, že přechytračil ostatní a že vymyslel super tajný kód, který nikdo nerozluští, může si být jist, že se brzy ukáže, jak moc se mýlil. Ideální film na večerní chřoupání brambůrků a pořádnou dávku adrenalinu před spaním! Dívejte se v neděli večer na Primě, ve 21:30.

Jenže, když ten někdo je nadutý fanatický šéf tajné sekce amerických informačních služeb, který si dělal zuby přinejmenším na vyšší hodnost. A ten, kdo mu slávu vyfoukl pod nosem, je geniální malý autistický kluk, problém je na světě.

Simon Lynch, který žije s mámou a tátou v Chicagu, je autista. Jednoho dne vyluští hádanku v novinách a zavolá na číslo, které bylo zakódované v tajence. Nemohl ovšem tušit, že to byla zkouška týmu vývojářů amerických zpravodajských služeb, kteří pracovali na důležitém kryptografickém systému s krycím názvem Mercury, který byl určen pro Národní bezpečnostní agenturu. Jenže místo aby si Nick Kudrow šéf agentů, kteří šifry vymysleli, posypal hlavu popelem a hledal nějaké řešení, rozhodne se malého Simona umlčet.

Najatým zabijákům se ale nepodaří dílo zkázy dokonat a dítě je zachráněno. Honička na malého génia zdaleka není u konce. Simon má jediné štěstí, pod ochranná křídla si ho vezme agent FBI Art Jeffries (jako vždy drsný, ale spravedlivý Bruce Willis). Dokáže nakonec chlapečka odhodlaný agent zachránit i proti mocnému šéfovi Kudrowovi?

Co určitě oceníte:

Ačkoliv se jedná o akční thriller, nejsou tu jen střílečky, výbuchy a honičky v autech. Postavy jsou dobře propracované a herecké výkony hlavní dvojice Bruce Willis a 9 letý Miko Hughes výborné. Ti dva tak dobře pasují k sobě. Že by děti dokázaly motivovat drsňáka Bruce k nejlepším hereckým výkonům?

Profík od kolébky

Dětský herec Miko Hughes začínal u filmu ve dvou letech, přitom ještě před druhými narozeninami si zahrál v reklamě

  • V době, kdy hrál Simona, byl Miko už zkušený harcovník, tehdy mu bylo 12 let
  • Ve své době byl jedním u neobsazovanějších dětských herců
  • Autistického génia Simona Lynche zahrál i podle odborníků velmi autenticky. Miko se na roli hodně připravoval. Trávil spoustu času ve speciální škole pro autistické děti. Pracoval také s dětským psychologem, aby pochopil, jak děti s touto poruchou chápou svět a reagují na ostatní lidi a podněty
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.