Seriály a filmy

21. února 2021 12:02

Slečna slušňák: Proměna Sandry Bullock ze suchopárné kancelářské krysy v sexy agentku

Svižná americká komedie se Sandrou Bullock a kupou sprostých slov si nebere servítky a rozjíždí to v drsném stylu. Melissa (McCarthy) a Sandra jsou geniální dvojka, která se skvěle doplňuje a vy se budete – chtě nechtě – bavit. V sobotu ve 20:15 na Primě.

Proměna Sandry Bullock na sexy akční agentku je od začátku do konce filmu vtipná. Mohlo by se sice zdát, že 120 minut je na komedii s obehranou zápletkou o hodném a zlém policajtovi moc, ale ne v tomhle případě. Hlavní herecké duo Sandra Bullock a Melissa McCarthy dokazuje, že když funguje chemie před kamerou a když se před ní sejdou opravdoví profíci, dá se i z ne právě originálního námětu vykřesat velmi svižná a povedená záležitost.

Slečna slušňák nemá větší ambice než pobavit, ale právě v tom je vážně dobrá. A tak to má být. Kdo čeká, že ho komedie naučí matematiku, ať si počká na nějaký serióznější pořad. Kdo se chce zasmát a odpočinout si, vítejte u obrazovky. Čistá legrace, kde chlapi jsou pitomci a padouši, a holky rozumí své tvrdé práci (a hlavně samy sobě) je nadupaná fóry a super hláškami a vaši bránici zkrátka nenechá odpočinout.

Zvláštní agentka FBI Sarah (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Seriózní Sarah nosí kalhotové kostýmky, pracuje v New Yorku a doufá v povýšení. Je talentovaná a ambiciózní a za všech okolností dokonalá a nejchytřejší ze všech. Není divu, že neoplývá zástupy přátel a její kolegové ji shodně nesnášejí. Naproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, nesnáší ji pro změnu její rodina.

Jednoho dne je Sarah převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet – nejen s bostonským podsvětím, ale hlavně mezi představitelkami zákona, které dostaly rozkaz, že spolu musí spolupracovat. Žádná z nich ovšem o takovou spolupráci nestojí. Sandra chce všem dokázat, že případ vyřeší sama a Shennon zase nechce, aby v jejím rajónu dělal někdo jiný a navíc takhle nesnesitelný.

Jenže rozkaz je rozkaz, a tak milé dámy musí nakonec vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se dříve než někoho seřve nebo praští, alespoň nadechla. A když spojí své síly, postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství.

Režie: Paul Feig Scénář: Katie Dippold Kamera: Robert D. Yeoman Hudba: Michael Andrews Hrají: Sandra Bullock, Melissa McCarthy, Marlon Wayans, Taran Killam, Michael Rapaport, Thomas F. Wilson, Kaitlin Olson, Demian Bichir, Raw Leiba, Nate Corddry, Michael McDonald Rok uvedení: 2013


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.