Seriály a filmy

31. května 2019 06:52

Sledujte zábavný rodinný film zdarma online: Hurvínek a kouzelné muzeum

Legendární hrdiny poprvé uvidíme nikoliv jako loutky, ale ve zbrusu novém původním příběhu. Český rodinný film Hurvínek a kouzelné muzeum vznikal od prvotního nápadu až k premiéře devět let a v průběhu času se jeho obrysy výrazně změnily. Nenechte si opravdu povedeného 3D Hurvajze ujít online v archivu iPrima.cz. Užijte si sváteční pohodu!

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství.

Při úplně prvním nápadu udělat s Hurvínkem film nikoho nenapadlo, že by Hurvínka a Spejbla měnili. Tvůrci si to ani neuměli představit.

Film měl být původně s loutkami a v počítači měl mít vytvořené prostředí a vedlejší postavy. Jenže čím více na filmu pracovali, zjišťovali, že loutkový film by dnes asi nikdo nepřijal nebo by to byl maličký film pro pár vybraných diváků.

„Mám rád situační a rodinné komedie a miluji animované filmy. Dlouho jsem hledal nějaký motiv, který by mne nadchnul a motivoval k tomu, abych se do něčeho tak náročného pustil. Až mi osud přivedl do cesty Hurvínka. A to bylo ono! Okamžitě mne začal inspirovat a vše se dalo samo do pohybu. A postupně ten projekt strhával další a další lidi. A vydrželo to celých 8 let,“ vzpomíná režisér Martin Kotík a dodává.

„V charakteru Hurvínka je něco podstatného, co oslovuje mnoho generací, a to jsme chtěli zachovat a pouze přetavit do moderní formy. Hurvínek je sám o sobě dokonalý, proto si myslím, že v této moderní podobě si ho děti zamilují okamžitě a rodiče ho v něm okamžitě najdou.“

Přečtěte si, jak vznikal film Hurvínek a kouzelné muzeum

Vzniklo více než deset verzí scénáře, než film získal konečnou podobu. Podílel se na nich také Miki Kirschner, syn Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové, který je nyní jedním z pokračovatelů slavné tradice.

„Ten film je o vztahu otce a syna, což je vlastně spejblovsko-hurvínkovské téma. Vždycky je tam ten konflikt rodiče a dítěte a vidění dvou světů,“ říká Miki Kirschner. „Je o důvěře a lásce mezi otcem a synem,“ dodává Martin Kotík a výtvarník filmu Matin Zahradník ho ještě doplňuje. „Tu si však musí v tom příběhu mezi sebou vybudovat.“

Co o příběhu Hurvínka v kouzelném muzeu prozradili jeho tvůrci? Podívejte se na video:

„K proměně Spejbla a Hurvínka do 3D jsme všichni v týmu přistupovali s tou největší úctou a pokorou. Všichni jsme na nich vyrostli a všichni je milujeme. A snažili jsme se jejich charaktery, srdce a duši vtělit do nové moderní podoby, která je učiní atraktivní i pro nové generace a diváky po celém světě, z nichž mnozí je jako loutku ani vůbec neznají. A teď, když je ve filmu vidím, musím upřímně říct, že mám radost, že v těch nových tělech jsou to prostě stále oni dva. Zkrátka jsou tam,“ říká Martin Kotík.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.