Seriály a filmy

19. března 2018 11:00

Gabriela Gabrielová

Smrtící zbraň drží v rukou Steven Seagal

Akční biják z roku 2008 z dílny holandského režiséra se Stevem Seagalem v hlavní roli. Dosažených 52 % v hodnocení fanoušků na čsfd.cz svědčí o slušném průměru, nečekejte tedy žádnou velkolepost, ale ani průšvih. V sobotu večer ve 21.30 na Primě!

S Mattem (Steven Seagal) to jde těžce z kopce poté, co byl před časem vyhozen od policie. Jeho partner tehdy záhadně zmizel spolu s velkou částkou peněz a Matt byl obviněn ze spoluúčasti na krádeži a gamblerství. Žena se s ním na to konto rozvedla a spolu s Mattovou dcerou se nastěhovaly ke Stevovi, jednomu z jeho bývalých kolegů. Matt od té doby nachází útěchu v alkoholu a hazardu a bůh ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby se u jeho dveří jednoho dne neobjevil záhadný muž – posel ještě záhadnějšího muže, který splatil všechny Mattovy gamblerské dluhy, ale výměnou za to musí teď Matt pracovat pro jeho organizaci. Začíná dostávat kontrakty na likvidaci zločinců, kterým se díky jejich penězům či kontaktům daří vyhýbat spravedlnosti a Matt je bez problémů likviduje. Do té doby, než na svém seznamu objeví jméno bývalého kolegy Stevea.

Určitě jste netušili, že...

  • Když Matt ve filmu obdrží svou poslední zakázku, obrázek osoby, kterou má zneškodnit, je obrázek režiséra.

Chybička se vloudí (a sem poměrně často...)

  • Když je Matt střelen do paže, je pro něj zranění viditelně bolestivé. Drží se za něj a s rukou nemůže pořádně hýbat. Pár záběrů nato ale v inkriminované ruce bez problémů drží pistoli a na zranění je po zbytek děje úplně zapomenuto.
  • V honičce městem se sice dotyční pohybují vysokou rychlostí, zajímavé ovšem je, že budovy za nimi se nemění. A na konci skončí prakticky tam, kde začínali.
  • Ve scéně ze hřbitova spadne v jednom záběru puška ostřelovače ze střechy mauzolea, ale ještě před změnou záběru se zázračně znovu objeví.
  • Když je Steve postřelen, chytne se za břicho, kde ovšem není vidět žádná krev. O pár chvil později se rána přesune výše do oblasti hrudníku a jeho bunda se rozepne.
  • V záběru na červené BMW můžete jasně vidět odraz kameramana.
  • Ještě jednou můžete nahlédnout do zákulisí natáčení, a to sice ve scéně, kdy je postřelená Drea. Filmový tým lze zcela jasně spatřit na pravé straně záběru.

Smrtící zbraň uchopí Steven Seagal v sobotu ve 21.30 na Primě

Akční

(USA, 2008)

Režie: Roel Reiné

Scénář: J. D. Zeik

Kamera: Richard Crudo

Hudba: Gerald Brunskill

Hrají: Steven Seagal, Antoni Corone, Paul Calderon, Lance Henriksen, Mark Elliot Wilson, Arthur J. Nascarella, Renée Goldsberry, Wass Stevens, Blanchard Ryan, David Gere, Ashley Greenfield, Joe Mancini

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.