Seriály a filmy

29. ledna 2015 19:00

Markéta Zídková

Smrtonosná past 4.0 sklapne v pátek!

Ani počtvrté se John McClane nevzdá bez boje! Přesvědčte se o tom v pátek ve 20.15 na Primě.

Dvanáct let od newyorské mise se starý vlk John McClane utká s novým druhem teroru – superhackeři totiž hrozí nejen celé Americe, ale i Johnově dceři...

Čtvrtý díl kultovní Smrtonosné pasti dorazil teprve před pár lety a fanoušci upoceného & plešatého supermana si ho i přes náročnou genezi vzniku přesto nemůžou vynachválit!

Obsah filmu najdete ZDE.Smrtonosná past 4.0 vpravdě neměla snadný začátek. Bruce Willis se ostatně po 11. září nechal slyšet, že další epizoda trampot Johna McClana už určitě nevznikne. Jenže fanoušci a Hollywood si žádali své!

Podobně jako třetí díl i Smrtonosná past 4.0 přitom mohla původně být zcela jiným snímkem. Prapůvodní verze scénáře vychází z konceptu filmu jménem WW3.com od Davida Marconiho, scenáristy techno-thrilleru Nepřítel státu.

Avšak na rozdíl od předchozích dílů Smrtonosné pasti je čtvrtý díl adaptací nikoliv románu nebo komplexního scénáře, ale článku v časopise Wired. Ten popisoval složitý hackerský útok na USA a jedním dechem dodal, že supervelmoc je proti němu zcela bezbranná.

Ještěže máme fiktivní hrdiny!

Právě proti hackerům se totiž John McClane v režii Lena Wisemana tentokrát postaví. A protože součástí takového zápolení je i horoucí datlování do klávesnice, nedobrovolného parťáka mu bude dělat i mladý hacker hraný Justinem Longem.

Nenechte si film ujít v pátek 20.15 na Primě.

Chcete vědět víc?

  • Ve filmu měl původně prominentní roli hrát i Johnův syn, na něhož došlo až v nedávném pátém díle. Právě synátor by si střihl roli mladého hackera; v jednu chvíli byl do jeho role zvažován i Justin Timberlake.
  • Namísto toho se do hry vrátila Johnova dcera. A i zde mohlo být hůře – casting na ni totiž okusila i Britney Spears!
  • Jedná se o první díl série, který se neodehrává v průběhu jediného dne/noci.
  • Natáčení se neplánovaně protáhlo kvůli brutálnímu úrazu Brucova dvojníka-kaskadéra Larryho Rippenkroegera. Ten si nalomil žebra, zápěstí a zranil obličej.
  • Scéna, v níž John autem sundá helikoptéru, je autentická a obešla se bez použití digitálních efektů. Chystala se však po tři týdny.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.