Seriály a filmy

9. července 2014 19:00

Gabriela Gabrielová

Sníte o Africe? Nenechte si ujít příběh tamního veterináře!

Co se všechno může stát, vyslyšíte-li volání africké divočiny? Podívejte se na dobrodružství rakouského veterináře Marka a jeho rodiny. Režisérka Karsten Wichniarzová pro vás natočila napínavý příběh prosycený odvahou a láskou k přírodě. Volání Afriky na Primě ve 20:15!

Když Markovi život uštědří nečekanou ránu v podobě úmrtí milované ženy, rozhodne se naplno věnovat pomoci zvířatům. Se dvěma dětmi se odstěhuje do africké záchranné stanice, která potřebuje odbornou ruku veterináře víc než dost. V oblasti totiž řádí pytlácký gang, jehož nezákonná ruka je znát na každém kroku. Téměř denně je zastřeleno několik zvířat.

Strážkyně rezervace Ariane je z nástupu rakouského zvěrolékaře nadšená. Bohužel ne tak její přítel Oliver, který Marka agresivně odmítá. Mark si ale z Oliverova nepřátelství nic nedělá. Je tu kvůli zvěři, ne žárlivým scénám. Vydává se s Ariane po stopách pytláckého gangu. To, co objeví, šokuje i otrlého veterináře...

V hlavní roli německý lamač srdcí Erol Sander

Všimnout jste si ho mohli po boku Colina Farrella v epickém Alexandru Velikém režiséra Olivera Stonea. Charismatickému čtyřicátníkovi s tureckými kořeny pomohla ke kariéře jeho žena Caroline – je totiž neteří výše zmíněného slavného režiséra. Herecký talent ale Sanderovi upřít nelze. Prokazuje jej zejména rolemi hlavních detektivů v kriminálních seriálech. Vlastní kostrbaté jméno Urcun Salihoglu vyměnil za pseudonym složený z oblíbenců: herce Errola Flynna a kostýmní návrhářky Jil Sanderové.

Proč máme rádi filmy z prostředí divočiny

Je v přirozenosti člověka toužit po tom, čeho se mu nedostává. Prázdniny v Africe si může dovolit málokdo a když už, nejspíš je stráví v bezpečném hotelovém komplexu s rychlým odskočením na pečlivě střežené safari. O to raději pak hltá příběhy těch, kterým se podařilo černý kontinent zažít dobrodružněji. Filmaři toho využívají už od počátku 50. let. Jako první přišel s africkou tematikou režisér John Huston v roce 1951. Ve slavném romantickém filmu Africká královna si zahrála Katherine Hepburnová a Humprey Bogart, který získal za hlavní roli Oscara.

Dívejte se na Volání Afriky u nás na Primě dnes ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.