Steven Seagal se večer vydá na Cestu smrti

Mistr bojových umění Steven Seagal se spolu s Darrenem Shahlavim pod taktovkou uznávaného kaskadéra pustí do věčného boje za čest a spravedlnost. A přesvědčte se v sobotu ve 22.00 s Primou o tom, že i když je Seagalovi téměř šedesát, pod jeho ranami padají maníci dokonce o dvě generace mladší.

Neřest a zlo bují všude na světě. Tentokrát se ale v kotel bublajícího zla promění východní Evropa. Tvůrci filmu vám předvedou, jak obchod se zbraněmi a mafiánské organizace nalézají právě zde skvělé útočiště. Steven Seagal alias agent Bobby Samuels se právě s těmito nešvary jede seznámit a spolu se svým týmem chce překazit další nekalé plány vytipovaných skupin zločinců. Zpočátku úspěšná akce se ale hroutí a agentovi umírá před očima jeden z členů jeho týmu. Na vlastní pěst se pustí vyrovnat účty. Osamocen v neznámém prostředí rozpoutá doslova pravé peklo...

Steven Seagal našel v akčních filmech skvělé uplatnění pro své bojové dovednosti. Díky lásce k tomuto druhu specifického sportu a nesmírné pokoře a píli dokázal zvládnout během několika let bojových umění hned několik. Dokonce se mu podařilo uskutečnit neuvěřitelnou věc – otevřít si v Japonsku školu bojových umění. Se zemí vycházejícího slunce se sžíval už od 17 let a našel zde rovněž svou první manželku. Později se ale vrátil do Ameriky a školu si otevřel i na domácí půdě. Navštěvovali ji také lidi od filmu včetně hereckých agentů, a tak se díky své fyzické zdatnosti a podnikavosti přiblížil schopný bojovník filmové slávě. Od 90. let jsme pak mohli jeho karieru sledovat i u nás. Jeho filmy mají sice kolísavý úspěch u diváků, co ale jeho účast vždy zaručí, je nefalšovaná akce plná skvěle propracovaných bojových scén.

Nebude tomu jinak ani v tomto snímku. I když se druhým domovem amerických filmových tvůrců často stávala Česká republika díky skvělému zázemí, lokacím a početnému zkušenému týmu domácích filmových profesionálů, během několika let ji dostihlo Rumunsko. A právě zde se odehrává hlavní část filmu. Filmaři se během natáčení rozmáchli, takže budete svědky propracovaných pěstních soubojů, při kterých se i zkušeným rváčům zatočí hlava a okolí pokropí krvavou sprchou. Nebude nouze ani o přestřelky a ničivé výbuchy. Jak uvidíte, z rumunských exteriérů nezůstane téměř kámen na kameni.

Že má Cesta smrti opravdu hodně drsný ráz, svědčí nejen obsazení Stevena Segala do hlavní role, ale také jednoho z nejuznávanějších kaskadérů Ameriky Laura Chartranda do pozice režiséra. Díky kaskadérské účasti na akčních trhácích měl čas načerpat inspiraci k osobitému pohledu na film plný bojových scén. Jak nakládat s bojovými hvězdami si vyzkoušel, když partneřil s takovými esy, jako jsou Jackie Chan nebo Chuck Norris.

Ostatně mistři bojových umění rozdávající rány na plátně inspirovali k bojové průpravě i dalšího hlavního představitele filmu – Darrena Shahlaviho. Sice chtěl být hercem, ale natáčení jeho prvního filmu v Asii se nějak zvrtlo a musel si střihnout i kaskadérské scény. Jak později pochopil, bylo to pro jeho kariéru jedno velké plus. Větší prostor dostal ve filmech 300: Bitva u Thermopyl a Ve jménu krále. Vedle Stevena Seagala však konečně mohl na ještě větším prostoru dokázat, co v něm jako herci a znalci východních způsobů boje skutečně dřímá.

Polorozpadlý východ Evropy, jak jej vidí zaoceánští filmaři, se tak na Primě v sobotu od 22.00 promění v arénu, kde platí nemilosrdný zákon drsného podsvětí. Při ději napěchovaném skvěle kamerou zabranými akčními souboji určitě neusnete a navíc budete mít jedinečnou příležitost dostat se přímo do středu soubojů.

(fis)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.