Střední Čechy, Praha, ale i Slovensko tentokrát v Prostřeno! podle Chvilky pro Tebe

V tomto týdnu se setká pětice soutěžících, kteří k sobě mají blízko nejenom tím, že žijí ve stejné oblasti České republiky, ale tentokrát je spojuje i Chvilka pro tebe – jedná se totiž o čtenáře, kteří měli to štěstí a byli do pořadu Prostřeno! vylosováni.

50000 Kč a pět nových soutěžících – tentokrát dvě ženy a tři muži ze středních Čech a Prahy. Převaha mužského pohlaví? Ale nejenom to! Dva z přítomných mužů jsou navíc původem ze Slovenska, ale místo toho, aby si rozuměli a jejich země původu je spojila, hned od začátku si nesednou a brzy se jejich nevraživost projeví. Další týden pořadu Prostřeno! sice představí pohodové soutěžící, ale nuda rozhodně nebude a přijdou i zajímavé chvilky – nenechte si je ujít!

Dívejte se od pondělí do pátku vždy v 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Pondělí: Anna (24 let) si chce účastí v pořadu kromě jiného zvýšit sebevědomí

Anna je usměvavá, mladá, dva roky vdaná dívka, která je také kromě jiného lehce korpulentní postavy, a tak jde do pořadu Prostřeno! i s tou motivací, aby dokázala sama sobě, co v ní je, a aby ji lidé nesoudili jen podle vzhledu. Rozhodně se jí povede pro čtveřici svých hostů uvařit chutně a bez zbytečné nervozity, takže účel její pondělní večer splní. Nejdříve podá svým hostům jako přípitek bowli z dýně a ananasu – neodhalí sice, že dýně je úkolem týdne, ale kombinace použitých ingrediencí je opravdu nenadchne. O výhru pak Anna zabojuje plněnými žampiony, kam použije nepálivou klobásku, ovšem nemusela by ji použít vůbec a měla by vegetariánské jídlo jak vyšité! Ale manžel je prý právě takto má rád! Hovězí vývar je na hosty příliš slabý a u hlavního chodu se ukáže, že špenát nebyl použit čerstvý, ale mražený! Odpustí jí to ostatní? Rozhodně je pobaví zábava – pouštění autíček na dálkové ovládání. Pondělní večer se hostitelce povedl a snad dostane i adekvátní body…

Úterý: Sandra (25 let) vsadí na moderní kuchyni, ale některé suroviny podle nich trochu překombinuje

Úterní hostitelka Sandra se velmi originálně vypořádá s úkolem týdne – z dýně připraví dýňové chipsy a nutno dodat, že se ostatním celkem strefí do chutě, rozhodně je dýňové lupínky zaujmou. Stejně tak se jí povede překvapit salátem s pomeranči, ale zde už uslyší kritiku na téma sladké chutě ovoce ve slaném salátu. Polévka s velmi netradičním názvem je vlastně skotský vývar a od klasického českého se podle hostitelky liší například tím, že je v něm sušená švestka! Celé Sandřino menu je – stručně řečeno – opravdu netradiční, cizokrajné a nápadité, ale buď jsou její hosté příliš zvyklí na českou klasiku, nebo se jim prostě Sandra nestrefila do chuti. Zábava – zdobení skleniček jako svícínky – tak nějak nikoho ani nenadchne, ani neurazí, byť svou zábavu Sandra několikrát označí jako kreativní.

Středa: Peter (47 let) je zapálený kulturista, připraví ostatním proteinovou bombu?

Peter připraví v půlce týdne předkrm, u kterého se dá očekávat, že všem opravdu chutnat nebude. Pomazánka z tofu ale kromě předpokládané odezvy přinese i poznání, že málokdo ví, co to vlastně tofu je. Dojde na téma veganství a Sandra ostatní pobaví svým prohlášením, že „…vegani, ti by se nad sebou taky měli zamyslet, protože tu houbu to taky bolí, když ji uříznou!“ Další jídla ale už rozhodně veganská nebyla, a Peter se rozhovořil o anabolikách a kulturistice, o problémech kulturistů mít děti. A jídlo? Polévka byla opět slabá, řízky naruby ostatní příliš nepochopili, v čem je jejich výhoda, a jako příloha k nim těstovinový salát místo bramborového opravdu nenadchnul. Zábava formou pantomimy někoho nezklamala, někoho ale zase ani nenadchla. Na dezert po zábavě pak Peter zapomněl!

Čtvrtek: Tomáš (29 let) je smíšek a kromě toho i gay – budou k jeho orientaci ostatní dostatečně tolerantní?

Tomášovo menu zní skvěle a stejně tak bude hostům čtvrtečního hostitele i chutnat! Italské antipasty, byť se sice Matouš vyjádřil, že nebylo třeba nic vařit, všem chutnalo. Pro každého vlastní variace italských šunek, sýrů, k nim čokoládových pusinek a dalších dobrot – prostě skvělé! Až na Petera – ten spokojený nebyl a prý čekal něco „krajšie“. Po předkrmu se ukázalo, že má Tomáš pomocnici na úklid, což se hostům zjevně nelíbilo. Nevěřili mu asi úplně, že vše vařil skutečně sám. Francouzská hovězí polévka všem, až na Petera, opět velmi chutnala! Na hlavní chod si hosté museli počkat, a tak se už začali ozývat a volali o jídlo. Neoslovila je příliš mrkvová kaše, panenka připadala Peterovi tvrdá. Celkově i s „geniální“ zábavou, jak se o masážích například vyjádřila Anička, patřil čtvrteční večer k jednomu z nejlepších – a bude skutečně i tím nejlepším? Těžko říct, kolik bodů dostane například od Petera, který se nahlas vyslovil s nelibostí ohledně Tomášovy hospodyně…

Pátek: Matouš (23 let) je kluk do nepohody a problémy v kuchyni ho nerozhodí

Matouš zvolil jako předkrm domácí paštiku, která ale například Aničce úplně nechutnala. Ocenil ji naopak Peter a mezi Matoušem a Tomášem se rozvinula debata na téma časově náročného vaření, toho, co se vyplatí a do čeho se kdo pouští. Ohledně zelňačky se pak Matouš vyjádřil, že se vrátil do školních let, ale Aničce polévka chutnala moc. Jak je vidět, páteční chutě hostů budou velmi pestré a vůči sobě navzájem i protichůdné. Pokud nebude shoda v přijetí jídel, může být vysoké bodové hodnocení? Žebra Matouš podá bez kosti a opět dojde na téma kupovaných jídel. Dezert byl podle Tomáše „tragická tečka na závěr“. Definitivní tečkou za celým týdnem bude panák dýňového pití. A dojde i na hodnocení celého týdne! A kdo předá výherci šek na peníze? Přijde jeden známý herec ze seriálu Svatby v Benátkách!

Nenechte si ujít kulinářské a soutěžní Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.