Supernova Simona Stašová ve speciálu TOP STARu

Zaujal vás ve čtvrtek ve 20.15 v TOP STAR speciálu na Prima family životní osud Simony Stašové? Pak čtěte víc o jejích vzletech a pádech.

Zatímco v prvních letech své herecké dráhy zůstávala tak trochu ve stínu své slavné matky Jiřiny Bohdalové, po čtyřicítce jako by chytila druhý dech a byla už sama za sebe. Obrovskou popularitu jí pak přinesla v roce 1999 spolupráce s režisérem Jiřím Hřebejkem ve filmu Pelíšky, kde zahrála brilantně svou Šebkovou, manželku Miroslava Donutila.

Později přiznala, že jí při tom velkým vzorem byla teta Jaruška, která si v šedesátých letech vkládala do drdolu tvrdou housku, obalenou drátěnkou na nádobí, aby jí pořádně držel. Od té doby se nezastavila. I když nabídky pečlivě vybírá a odmítá třeba nekonečné seriály, v posledních letech točí běžně pět filmů ročně a další krásné role má v divadle.

Manželství po italsku

Ačkoli manželství na dálku s Italem nevydrželo stejně jako vztah s otcem druhého Simonina syna Vojtěcha, herečka se s životními karamboly naučila vyrovnávat s neobyčejnou elegancí. Navíc vazba s Itálií zůstala silná. Je pozoruhodné, nakolik Simona Stašová (*1955) svým vzhledem i spontánním herectvím připomíná italskou hvězdu padesátých let Annu Magnani. Proto považuje za obrovské štěstí, že má možnost hrát tuto mimořádnou ženu i na jevišti. V květnu letošního roku se v Divadle Bez zábradlí uskuteční obnovená premiéra hry Franca D´Alessandra Římské noci, která právě pojednává o vášnivém vztahu a hlubokém přátelství Magnaniové s americkým dramatikem Tennessee Williamsem (hraje ho Oldřich Vízner).

Stejně brilantně Simona Stašová zvládá i slavnou roli Filumeny Marturano ve stejnojmenné hře Eduarda De Filippa, kterou známe z legendárního filmu Vittoria de Sicy Manželství po italsku se Sophií Lorenovou a Marcellem Mastroiannim.

Simona Stašová je pravidelnou účastnicí Avon pochodu proti rakovině prsu. Foto: Jiří Janoušek

Její rodiče jsou jako sopky

Simona Stašová dává otevřeně najevo, jak moc je ráda za své originální rodiče, kteří připomínají sopky. Ostatně tatínek Břetislav Staš k nim má opravdu blízko nejen svou povahou – je povoláním geofyzik, seismolog. Maminka Jiřina Bohdalová je svou přemírou energie pověstná a pro Simonu je příkladem, jak se nikdy žádného problému nezaleknout a nevzdávat se.

Vídají se každý týden, denně si telefonují a potkávají se i na různých charitativních projektech. Jiřina Bohdalová své dceři celý život v rámci možností pomáhala i s péčí o vnuky, z nichž už jsou dnes v podstatě dospělí muži, kteří občas dělají své slavné babičce a mamince doprovod.

Příběhy slavných osobností přináší pravidelně pořad Top Star speciál ve čtvrtek ve 20.15 na Prima family.

(kov)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.