Svátek práce na Primě: pohádky i komedie pro váš skvělý den

Oslavte Svátek práce po svém – bez práce a ve společnosti televize Prima. Připravili jsme si pro vás totiž hned několik bezva filmů. Mladší ročníky pobaví pohádky, starší generace se určitě zasměje nad skvělými komediemi.

Už za pět minut sedm mohou nejmladší začít den s Primou a s hudební pohádkou O princezně na hrášku. Princ Dauntless si stále nemůže najít nevěstu. Jedním z důvodů je i test, který vymyslela matka pro dívky, jež se o jejího syna ucházejí.

Právě tímto testem žádná dívka dosud nepřišla. Jednoho dne se však v království objeví princezna Winnifred, k níž princ okamžitě zahoří láskou. Je to však jeden problém – královská matka. Winnifred se jí totiž vůbec nelíbí, a proto se ze všech sil snaží jejich sňatku zabránit…

V 8.50 začíná na Primě komedie pro celou rodinu Dr. Dolittle 4. Hlavní hrdinka Maya Dolittleová by si moc přála studovat školu pro zvěrolékaře. Na to si ale bude muset ještě chvilku počkat. Právě jí telefonoval sám prezident Spojených států – zdá se, že pes prvního muže v zemi dělá potíže, a prezident nezbytně potřebuje Mayinu pomoc. Jen ona a její věrný psí přítel Lucky mohou zabránit katastrofě dřív, než přeroste ve velkou národní krizi!

Ve tři čtvrtě na jedenáct vysíláme dnes už klasickou pohádkovou komedii Kačenka a strašidla o Domu hrůzy a nezaměstnaných strašidlech. Malá Kačenka se při krátkodobém pobytu v nemocnici seznámí s dědou Swobodou, který jí vypráví pohádky o strašidlech. Po nějaké době ji překvapí darem. Přenechá jí Dům hrůzy ve vídeňském Prátru, plný strašidelných figurín. Kouzelné hodiny, jež dovedou oživit tři z nich, Kačenku poslouchají, protože holčička na rozdíl od dědy ve strašidla věří.

Strašidla – dr. Caligari, Elvíra a Berta – se s Kačenkou skamarádí. Kačenčini rodiče usilují o to, aby atrakce byla přestěhována do Čech, chtějí Dům hrůzy postavit k babičce na zahradu. Strašidla jim v tom ochotně pomáhají. Tatínek chce však dům přestavět na bydlení a figuríny rozprodat. Kačence nezbývá nic jiného než hodiny ukrýt na půdě a se svými přáteli se rozloučit. Sjedná si s nimi znamení na hodinách, strašidla se však chtějí vrátit...

Kačenka a strašidla

Ve 12.45 dorazí na Primu věčně popletený Mr. Bean, tentokrát v koprodukční komedii Prázdniny pana Beana. A ty si užije rovnou na francouzské Riviéře! Dovolenou v nejlukrativnější francouzské rekreační oblasti vyhrál v charitativní tombole, k výhře patří i kapesná a videokamera. A nebyl by to pan Bean, aby si svou cestu nenatáčel. Do Paříže přijede vlakem a okamžitě začínají potíže... Když se dostane na nádraží, odkud má odjet do Cannes, poprosí jednoho muže, aby ho natočil, jak do vlaku nastupuje. Emil Dačevskij je ruský režisér, který se synem Stepanem cestuje také do Cannes, kde se má zúčastnit filmového festivalu jako člen poroty. Když Bean nastoupí, vlak Emilovi ujede i se synem.

Když to Bean zjistí, rozhodne se Stepana k otci dopravit. Vystoupí s ním na další stanici, ale nechá ve vlaku kufr a ten mu ujede. Bean tak ztratí i pas a peníze. Jediné, co mu zůstalo, je kamera. Začíná anabáze, kdy se Bean se Stepanem snaží vyžebrat peníze na jídlo a jízdenku na jih. Po dalších peripetiích se nakonec Beana se Stepanem do Cannes dostanou. Při promítání se Bean se nechtěně ocitne před promítacím plátnem. Emil ho pozná a označí ho jako únosce svého syna...

Skvělá komedie Karla Lamače pro pamětníky U poklady stál vám zpříjemní čtvrteční odpoledne od 14.40. Jejím nehrdinským hrdinou je zde Kryštof Rozruch, nejveselejší ošetřovatel v nemocnici U svatého Jakuba. Smích jej přejde v okamžiku, kdy dostane balíček z nemocenské pojišťovny, kde není léčivé bahno, které potřebuje na svůj ischias, ale zubní protéza, kterou nepotřebuje vůbec na nic. V pojišťovně však narazí na stěnu typické úřednické povýšenosti a lhostejnosti, která se jako zázrakem změní v odporné patolízalství ve chvíli, kdy je Rozruch omylem považován za svého nadřízeného, primáře Marka.

Aby zmatkům nebylo konce, setkává se Rozruch posléze v lázních se skutečným Markem, ten se ale pro změnu vydává za ošetřovatele Rozrucha. Ačkoli byla tato satiricky laděná komedie natočena již v roce 1939, zdá se dnes svým způsobem aktuálnější než kdy dříve. Díky ní si totiž ověříme, že nešvary v nemocenském pojišťovnictví nejsou v Čechách ničím novým, že tu panovaly kupodivu i za tolik vychvalované prvorepublikové demokracie. Ach ta povaha česká!

Předlohou jedné z nejznámějších burianovských komedií – kdo by si nepamatoval slavnou Baladu o deliriu tremens – byla stejnojmenná divadelní hra, jejímž autorem byl znalec tématu nad jiné povolaný – chirurg Vinohradské nemocnice Jiří Verner.

Další sympatickou komedií, která vás bude ve čtvrtek bavit, je snímek Bořivoje Zemana Dovolená s Andělem z roku 1952. Proměnu morouse Gustava Anděla v příjemného taťku můžete na Primě sledovat od 16.30. Gustav Anděl je revizorem pražských elektrických drah. Zakládá si nejen na tom, že mu nikdy neuteče černý pasažér, ale že i u něj doma všechno klape jako hodinky. Jenže ho nikdo nemá rád. Jak si taky oblíbit věčně podmračeného chlapíka, který má na všechno normy?

Naštěstí jeho kolegové dostanou spásný nápad – vyvezou Anděla na podnikovou rekreaci. A podaří se nečekané – Anděl se nakonec ukáže jako sice trochu otravný, ale někdy i docela zábavný chlapík, a on sám pochopí, že ne všichni lidi jsou nepřátelé… Jaroslav Marvan předvedl v roli Gustava Anděla jednu ze svých oblíbených kreací na téma "člověk je tvor společenský, jen k tomu musí dostat příležitost".

Ve 20.15 si přijdou na své milovníci akčních filmů s francouzským snímkem Kurýr s Jasonem Stathamem v hlavní roli. Profesionální kurýr je povolání jako každé jiné. Někdo chce někam něco přepravit, ale protože se mu zdají poštovní služby neadekvátní, raději svěří tento úkol profesionálovi, který jakoukoliv zásilku přebere s kamenným obličejem, naprosto diskrétně ji přepraví a od odběratele vyinkasuje dohodnutou sumu peněz.

Přesně takhle si vydělává i Frank Martin (Jason Statham), který patří ve svém oboru mezi nejlepší z nejlepších. Drží se totiž jednoho zásadního pravidla - nikdy danou zásilku neotevírej. Jenže jednoho dne toto pravidlo poruší a v kufru automobilu nalezne svázanou mladou dívku. Tím si však podepsal ortel smrti, protože v jeho patách je mu rázem elitní jednotka zabijáků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.