zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Svatomartinská vína jsou otevřena! Zavítejte na slavnosti v Kutné Hoře

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Karolína Oehmová, foto: FTV Prima , Vydáno: 11.11.2021
Svatomartinské víno se poprvé ochutnává na svatého Martina. Nejen vinaři, ale i milovníci svatomartinského vína na první sklenku netrpělivě čekají. S tou první se totiž ukáže, zda se ročník 2021 vydařil a jestli je opravdu důvod k oslavám. Na jedné takové slávě, k příležitosti prvního otevření svatomartinského vína, jsme byli ve vinařství Kutná Hora.

reklama

Svatomartinské oslavy se ve spojitosti s ochutnáváním vína dostávají do podvědomí širší veřejnosti až v posledních letech. A to je veliká škoda! Tato vína totiž mají osobitý charakter a určitě si rozšíření do společnosti zaslouží. „Svatomartinská vína jsou mladá, svěží a čerstvá, která zrála pouze pár týdnů a už za tu krátkou dobu si dokázala získat svůj osobitý charakter,“ říká Lukáš Rudolfský, majitel a generální ředitel vinařství v Kutné Hoře. 

Lukáš Rudolfský, majitel a generální ředitel Vinné sklepy Kutná Hora
Autor: FTV Prima Lukáš Rudolfský, majitel a generální ředitel Vinné sklepy Kutná Hora

Není víno jako víno!

Každé svatomartinské víno prochází laboratorním rozborem a je posuzováno odbornou komisí. Musí splňovat kritéria na aroma, barvu a chuť. Jeho výroba se od toho ostatního nijak neliší. Jen hrozny na svatomartinské víno se sbírají o něco dříve. Ideální doba pro zkonzumování je pak do Velikonoc následujícího roku.

S čím svatomartinské víno zkombinovat?

Už na něj máte chuť? Tak tady je malý tip, co si k takovému vínu dopřát k jídlu. „Svatomartinské víno se nejvíc hodí k tučnějším jídlům, jelikož jsou svěží a aromatická. Ideální volbou je pak samozřejmě svatomartinská husa,“ doporučuje pan Rudolfský a při té příležitosti diváky zve na Svatomartinské hody, které se uskuteční v sobotu 13. listopadu v galerii středočeského kraje, kde návštěvníci budou moci ochutnat přes 80 vzorků svatomartinského vína a husí speciality od místních restauratérů. 

Pečená husa s moravským knedlíkem a zelím

Připravte si dokonalou svatomartinskou husu s moravským knedlíkem a zelím

reklama

Související témata: Svatomartinské slavnosti , husa , trhy , jídlo , dobré pití , svatomartinská vína , svátek Svatého Martina

reklama

Přečtěte si také

reklama