Seriály a filmy

7. března 2018 11:48

Ilona Blašková

Svého času nejkrásnější Američanka neměla bohužel nikdy obyčejné dětství

Soutěž krásy pro malé děti? Umělé řasy, příčesky, nastříkaná opálení? A přesto jsou tyto soutěže třeba v Americe obrovsky populární! A tahle baculka se první takové soutěže zúčastnila už ve 14 měsících. Její maminka evidentně není úplně v pořádku!

Dívenka vyrůstala na farmě v Arkansasu, obklopené horami a borovicovými lesy. Volný čas tráví nejraději s rodinou, přáteli a čivavou jménem Bella. Mimo všechen třpyt a slávu je vzornou a poctivou studentkou, která sbírá jedno ocenění za druhým. Tak to je jen několik perliček z webových stránek teprve třináctileté Eden Wood, holčičky, co vyhrála více než tři sta titulů krásy.

Chápete správně. Eden je zkrátka jednou z panenek, které jsou svými maminkami vystavovány v domnění, že to dělají pro jejich dobro. Takže Eden stepuje, zpívá, hraje na několik nástrojů, sem tam si střihne malou roličku a momentálně se její ambice upínají hlavně k modelingu. Za třináct let toho modrooká blondýnka s buclatýma tvářičkama stihla víc než někteří lidé za celý život. Jenže za jakou cenu?

Normální dívkou svého věku už asi nikdy nebude. Teď trochu lituje, že celé dětství strávila válcováním méně úspěšných konkurentek. Na jevišti poprvé stanula v pouhých 6 měsících a od té doby se nezastavila.

Dětské soutěže krásy obecně budí vlnu negativních ovací. V USA byl dokonce zaznamenán případ, kdy matka píchala do obličeje botoxové injekce své teprve sedmileté dceři. Není divu, že například ve Francii dostaly tyto soutěže stopku.

Sdílejte článek