Tajemné vraždy podle předlohy: Edgar Allan Poe pomáhá policii!

Temné ulice Baltimoru devatenáctého století skrývají nejedno tajemství. Může být někdo natolik zvrácený, aby vraždil podle literárních děl Edgara Allana Poa? A jak daleko je vrah schopen dojít v touze být autorovi co nejvěrnější? Dívejte se na mysteriózní thriller Havran v sobotu ve 22.30 na Primě.

Detektivovi Emmetu Fieldsovi (Luke Evans) je přidělen případ, jaký v americkém městě devatenáctého století nemá obdoby. Dvě ženy jsou zavražděny natolik brutálně, že nad tím kroutí hlavou i otrlý vyšetřovatel. První stopa je jasná okamžitě. Vraždy jsou až příliš podobné fiktivnímu způsobu usmrcení, které ve své povídce popsal Edgar Allan Poe.

Detektiv ho povolává k výslechu a vše nasvědčuje tomu, že je Poe skutečným vrahem. Spisovatel se ocitá ve vazbě. Dojde ale k další strašlivé vraždě, bezpochyby opět inspirované Poeovým příběhem. Detektiv Fields povolává autora vražedných předloh, aby mu pomohl. Podaří se nesourodé dvojici vypátrat šíleného vraha?

Co o filmu zaručeně nevíte: Ani metr nebyl natočen v Americe, ale v Maďarsku a Srbsku. Rozpočtem se řadí mezi nízkonákladové, stál 26 milionů dolarů. Dlužno podotknout, že vznikl za nižší náklady jen díky spolupráci s filmaři v Evropě. Ve Státech by se rozpočet šplhal přes 40 milionů.

Ze soukromí Johna Cusacka:

  • podle magazínu Empire mu patří 70. místo v žebříčku nejpřitažlivějších mužů planety
  • má čtyři sourozence – 3 sestry a bratra
  • rodiče jsou liberální katolíci irského původu
  • matka Nancy byla několikrát zatčena za účast v protivojenských mírových protestech za lidská práva, jichž se účastní dodnes
  • vlastní dům na pláži Malibu v Kalifornii a byt v Chicagu
  • je proslulý zuřivou obranou svého soukromí - není známo, zda má partnerku
  • ovládá kick-box

Co o sobě řekl:

„Miluju Chicago, ale každý tam na mě zírá. To v New Yorku a v Los Angeles na mě všichni serou, tam si můžu dělat, co chci.“

Novinářce během interview v lednu 2014:

„Ne, zatím žádný sexuální skandál. Máte pro mě nějakou nabídku?“

Dívejte se v sobotu od 22.05 na Primu!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.