Televize Prima se ohrazuje proti chybným údajům o sledovanosti na portálu Česká média

Televize Prima se ohrazuje proti dezinterpretaci údajů o sledovanosti zpravodajských pořadů na portálu ceskamedia.cz, který v grafu s titulkem „Sledovanost hlavních zpráv TV“ publikuje nepravdivá data o Zprávách FTV Prima.

Portál mimo jiné chybně uvádí, že Prima a její Zprávy byly za minulý týden až na třetím místě s podílem sledovanosti 5,16%. Ceskamedia.cz do zobrazeného týdenního průměru však započítávají sledovanost Zpráv FTV Prima jen za pouhý jeden den ze sledovaného týdne. Údaj o cílové skupině navíc chybí. Zprávy FTV Prima jsou ve skutečnosti na druhém místě s share 30,09 % (průměrná hodnota za týden 31. 7.–6. 8. 2013 / CS D15+).

„Léto je pro Zprávy FTV Prima mimořádně úspěšné. Amatérská práce redakce v kombinaci s pirátským zdrojováním dat o sledovanosti na tomto portálu nás velmi poškozují. Oproti konkurenčním Televizním novinám na Nově máme během léta stoupající tendenci sledovanosti,“ říká šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky FTV Prima Jitka Obzinová.

Její slova potvrzuje i fakt, že share v CS D15+ Zpráv FTV Prima vzrostl v červenci 2013 oproti červnu o 19,26 %, zatímco konkurence naopak v letním období ztrácí.

Neprofesionální zacházení s daty o sledovanosti proto FTV Prima považuje za neakceptovatelné a žádá tímto provozovatele portálu ceskamedia.cz o okamžitou nápravu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.