Seriály a filmy

14. listopadu 2014 14:47

Markéta Zídková

Templářští rytíři bojují za svobodu

Právo na svobodný a nezávislý život nebylo v Anglii ve 13. století nic samozřejmého. I šlechtici a rytíři si ho museli vydobýt v krvavých soubojích s mečem v ruce. Britsko-americko-německý film Templář je akční podívaná pro opravdové muže. Připojte se k nim v neděli večer ve 22:45 na Primě.

Na co se můžete těšit:

* Dvě hodiny akční zábavy, skvělé historické zbraně a kostýmy. Romantické prostředí středověkých hradů (i když tentokrát často potřísněné krví)

* Souboje jsou natočené a nastříhané v rychlém tempu, rozhodně se nebudete nudit.

* Válka okořeněná romancí. Hlavní hrdina, templářský rytíř, nezůstane ve filmu osamělý. Milostný cit v něm probudí spanilá Lady Isabel (hraje Kate Mara), manželka správce dobývaného hradu Rochester, barona Cornhilla.

* Režisér a producent Jonathan English měl k dispozici rozpočet jen 25 milionů dolarů, což je na historický film poměrně nízká částka, přesto na filmu žádné šetření není znát.

* Film je inspirován skutečnými historickými událostmi, nicméně některá fakta a osudy postav se s historií rozcházejí.

* A pro velké fanoušky tohoto filmu – na letošní rok se chystá premiéra pokračování Templáře (Ironclad: Battle for Blood), ve kterém se přeživší z bitvy o Rochester snaží uchránit proti nájezdům keltských bojovníků.

Chcete vědět víc? Tak tady je troška obsahu:

Píše se rok 1215. Temný středověk. A skupina templářských rytířů spolu s anglickými barony vede válku s nenáviděným a krutým králem Janem Bezzemkem. Ve filmu ho vynikajícím způsobem ztvárnil americký herec Paul Giamatti. Ten fanaticky touží po absolutní moci, ale jeho poddaní jsou odhodlaní vybojovat si pro svůj život právo a spravedlnost. Vzbouření šlechtici nakonec donutí krále podepsat dohodu zvanou Magna charta libertatum (Velkou listinu práv a svobod).

Jsou templářské poklady ukryté v Česku? Hledá se zlatý kříž

Templář je zábava hlavně pro pány i když dámy jistě zavzdychají při pohledu na urostlého a statečného rytíře Thomase Marshalla v podání britského herce Jamese Purefoye. Pozor! Většina filmu je nefalšovaná středověká akční „řezničina“. Některé scény jsou opravdu brutální.

Mír však netrvá dlouho. Podle hesla starého psa novým kouskům nenaučíš, uchystal král Jan svým poddaným krvavou odvetu. Najal dánské žoldáky v čele s velitelem Tiberiem a vypravil tažení, aby si vzbouřené barony a jejich příznivce navždy podrobil. Arcibiskup z Canterbury – autor charty – spolu s baronem d´Aubigny a skupinou templářských rytířů se rozhodnou tyranii Jana Bezzemka a jeho krvežíznivých válečníků postavit na odpor.

Obsadí strategický hrad Rochester a dají se do boje. Zároveň žádají o pomoc francouzského prince Ludvíka VIII. Ovšem pomoc nepřichází a král Jan chce všemi možnými prostředky Rochester dobýt a vzdorující šlechtice a rytíře toužící po svobodě do jednoho vyvraždit. Vyhladoví celý hrad? Dobije ho? Ubrání se pár desítek obránců hradu proti přesile Janovy armády? Stihne pomoc z Francie přijít včas?

Dívejte se v neděli večer na Primu, ve 22:45!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.