Thriller Slib mlčení ukáže svět amerických Amišů

Amišové mají pevné morální zásady společnosti, které se nesmí porušovat. Jak bude vyšetřovat vraždu mladé dívky žena, která kdysi z tohoto křesťanského společenstva utekla? Více uvidíte na Prima LOVE už v neděli ve 20.15.

V neděli večer uvidíte vyšetřování kriminálního případu ve společnosti, která je Evropanům zcela cizí. Na maloměstě dojde k vraždě mladé dívky. Styl vraždy odpovídá profilu sériového vraha, který zde vraždil před 15 lety, ale pak náhle přestal. V obci žije velká komunita amišů, ke kterým kdysi patřila i místní šéfka policie, ale Kate od nich v 18 letech utekla. Právě proto s ní nikdo z komunity nesmí mluvit, ani její rodina.

Amišové žijí v minulosti

Amišové jsou křesťanská denominace. Její členové jsou soustředěni zejména v Kanadě a USA (hlavně v Pensylvánii, Ohiu a Indianě). Amišové starého řádu (Old Order Amish) jsou známi především přísnými zákazy používání techniky – nesmějí používat auta a podobné dopravní prostředky, telefon, elektřinu –, uniformními starosvětskými oděvy a dalšími zvláštnostmi. Odmítají militarismus a násilí a zastávají ideu, že žena je podřízena muži.

Vyšetřování vraždy

Kate se k nim ale musí nějak dostat, protože mrtvá dívka byla amiška. Kate míří okamžitě za svým bratrem a ptá se ho na muže, kterého měli on a její otec pohřbít. Později se ve filmu dozvíme, že onen mladík Kate znásilnil a ona ho pak zastřelila. Její otec a bratr muže zakopali. Kate si byla jistá tím, že ten mladík byl oním sériovým vrahem, a bojí se, že se mohl vrátit. Kate se pak ale přesvědčí, že byl mladík skutečně pohřben. Starosta zavolal na pomoc při vyšetřování profilovače, s čímž Kate nesouhlasila, ale nakonec se jí bude John Tomasetti hodit. Kate i John za sebou mají krušné chvíle a John to z Kate vyčte. Kate se dokonce Johnovi později svěří s tím, co se jí v mládí stalo. John se zase svěří Kate s tím, že mu vyvraždili rodinu. Policie má brzy prvního podezřelého, ale bohužel jde jen o omyl. Brzy dochází k dalšímu zklamání, je totiž nalezena další mrtvá dívka, tentokrát jde o dceru starosty. Starosta v návalu smutku odvolá Kate a na její místo dosadí šerifa. John je na starostu naštvaný a stojí při Kate, oni dva už tvoří prakticky milostný pár. Hned po odvolání Kate je zatčen jeden z amišů, ale Kate nevěří tomu, že by mohl zabíjet.

Slib mlčení uvidíte v neděli večer na Prima LOVE ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.