Tintinova dobrodružství: slavný reportér a jeho pejsek na cestě kolem světa

Kdo nemá rád pejsky, nemá rád ani lidi. Tohle Tintin dobře ví, svého psíka miluje a bere ho všude s sebou. I na cestu kolem světa za záhadným vrakem lodi, která ukrývá obrovské tajemství. Podívejte se na dobrodružný film pro celou rodinu Tintinova dobrodružství v neděli ve 20:15 u nás na Primě!

Kdyby Tintin nebyl tolik zvědavý, mohl si spolu se svým pejskem Filutou užívat poklidného novinářského života s prací od do a volný čas trávit na procházkách. Jenže tenhle mladík musí strkat nos úplně všude. A tak není divu, že jej jednoho dne strčí do modelu lodi zahalené tajemstvím. Vír osudu ho vtáhne do mnoho staletí staré záhady, ve které mu jde o holý život.

Ivan Ivanovič Sacharin, známý zloduch a podvodník, se snaží Tintina usvědčit z krádeže pokladu. A tak se Tintin spolu s Filutou, se starým mořským vlkem kapitánem Haddockem a dvěma roztřesenými a nepříliš vynikajícími detektivy Kadlecem a Tkadlecem vydá přes celý svět za jediným cílem: dostat se jako první k vraku lodi Jednorožec skrývající nedozírné bohatství, které se za žádnou cenu nesmí dostat do zlodušských rukou.

Ze zákulisí:

  • Jedná se o první animovaný film režiséra Stevena Spielberga.
  • Když se režisérovi dostala do rukou komiksová předloha, okamžitě si ji zamiloval, i když neuměl francouzsky a příběh vyčetl jen z obrázků.
  • Původně mělo jít o hraný film s Jackem Nicholsonem v roli kapitána Haddocka, v dalších rolích se měli objevit Leonardo di Caprio a Matt Damon.
  • Režisér Pána prstenů Peter Jackson pro film vytvořil počítačové animace. Byl to právě on, kdo přesvědčil Spielberga, aby upustil od hrané verze filmu.
  • V plánu jsou další dva díly, první by měl jít do kin již letos.

Steven Spielberg o natáčení

„Nejdřív jsem se animované verzi bránil. Vždyť jsem starý na to, abych dělal něco poprvé,“ směje se. „Ale Peter mě přesvědčil. Nejdřív dostal za úkol vytvořit počítačovou grafikou pejska Filutu, který měl být digitální i v hrané verzi. No a pak začalo přesvědčování. Musel jsem uznat, že v animované podobě bude film výrazově průbojnější. Jen kvůli tomu mi nevadilo netočit na filmovou surovinu 35 mm. Točili jsme na digitální formát. Ale nebojte se, můj příští hraný film bude opět natočený starým dobrým způsobem,“ dodává slavný režisér.

Nalaďte si v neděli dobrodružný film Stevena Spielberga Tintinova dobrodružství u nás na Primě ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.