Seriály a filmy

19. ledna 2015 14:00

Gabriela Gabrielová

To musíte vidět! Máma s dcerou si vymění těla… Mezi námi děvčaty

Mezi vdovou Tess a její dospívající dcerou Annou to pořádně skřípe. Nerozumějí si vůbec v ničem. Tess nesnáší Aninu kapelu. Anna zase matčina snoubence, přitom svatba má být už za dva dny. Jejich vzájemné nenávisti udělá přítrž až malé čínské kouzlo, díky němuž se obě dostanou do „kůže“ té druhé.

Americká rodinná komedie Mezi námi děvčaty (Freaky Friday, 2003) je neuvěřitelná jízda, u které se budete opravdu smát. Vlastní zápletka filmu o záměně identit sice není příliš originální, ale režiséru Marku Watersovi se podařilo natočit opravdu vtipnou, svěží, vypointovanou komedii, která ani trochu nenudí. Naopak, děj letí kupředu bez nejmenších známek nudy. Lví podíl na výsledku celého filmu mají především Jamie Lee Curtis coby psychoterapeutka a ovdovělá maminka dvou dětí Tess. A také bývalá dětská hvězda Lindsay Lohan v roli středoškolačky Anny. Obě jsou ve svých rolích naprosto dokonalé a přesné. A když Jamie hraje svoji dceru a naopak Lindsay svoji matku, jsou obě excelentní. Těšte se!

Třaskavě skvělou komedii Mezi námi děvčaty si pusťte v úterý ve 20.15 na Primě!

Během onoho ztřeštěného pátku, který musejí obě strávit v kůži té druhé a to včetně všech školních a pracovních povinností, se nakonec stane něco, co by se bez této záměny asi nikdy nenastalo. Tess pochopí, jak složité a těžké je ustát tlak okolí na střední škole, kterou Anna navštěvuje. A Anna ocení svoji mámu a začne ji skutečně chápat. Zní to jako sentimentální narůžovělý happy end? Možná ano, ale jisté je, že se k němu propracujeme skrze pořádně rozhýbanou bránici – samozřejmě od smíchu.

A kdo že vlastně nakonec odehraje školní koncert, na kterém měla Anna zazářit se svojí kytarou? A kdo půjde k oltáři a řekne ano svému snoubenci? Tess, nebo Anna? A pomine vůbec někdy ono čínské kouzlo?

100% zábava:

- Brilantní výkony obou hlavních hereček

- Inteligentní humor – vtipné dialogy

- Super tempo! Žádná nuda

6krát o filmu

1. Celý film mohl vypadat úplně jinak! Ani jedna ze dvou hlavních hereček totiž nebyla režisérovou první volbou. Roli psychoterapeutky Tess měla hrát Annette Bening, která na poslední chvíli odmítla. Ještě předtím se uvažovalo o Jodie Foster. Roli rebelské dcery měla zase dostat Kelly Osbourne. Prý si dodnes rve své fialové vlasy, že roli odmítla.

2. Snímek Freaky Friday neboli Mezi námi děvčaty se stal trhákem, který celosvětově vydělal 160 milionů dolarů, ačkoli náklady na výrobu filmu byly pouhých 20 milionů.

3. Režisér Mark Waters se na rodinné a romantické filmy specializuje. Rok po Freaky Friday natočil s Lindsay Lohan v hlavní roli další komedii – Protivný, sprostý holky (2004). I tento film se stal hitem roku a získal tři ceny MTV.

4. Film Mezi námi děvčaty ocenili kritici. Získal ve své době cenu kritiků za nejlepší rodinný film a Jamie Lee Curtis byla za roli Tess nominovaná na Zlatý globus.

5. Režiséra Marka Waterse můžete vidět v samém závěru filmu ve scéně svatby – je to muž, který drží děťátko.

6. Natočeno podle knížky Mary Rodgers z roku 1972. Jde již o třetí filmové zpracování tohoto příběhu.

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.