Tom Cruise vyráží na Mission: Impossible 2

Z Prahy se zvláštní agent Ethan Hunt přesouvá do španělské Sevilly a do Austrálie, aby zachránil lidstvo, které se ocitlo v pasti bezskrupulózního šéfa farmaceutické společnosti a bývalého Huntova kolegy, zkaženého agenta Ambrose. Napínavé pokračování Mission: Impossible si nenechte ujít v pátek od 20.15 na Primě.


Duchovním otcem snímku je podobně jako u první Mission: Impossible Tom Cruise, producent a představitel hlavní role v jednom. Ke spolupráci ale tentokrát přizval režiséra akčních filmů Johna Woo a z Prahy, kde se odehrávala jednička, se přesunul do Španělska a do Austrálie.

Neporazitelný agent CIA, Ethan Hunt, se tentokrát musí utkat nejen s nebezpečným padouchem, ale i s nepřítelem z vlastních řad. Během letu do Atlanty je ruskému biologovi ukradena aktovka obsahující nově vyvinutý a extrémně nebezpečný virus Chiméra. Podařilo se to jen díky tomu, že vůdce zločinecké bandy měl dokonalou masku Ethana Hunta, kterému vědec důvěřoval. Zločinci následně vyskákali z letadla padáky, zatímco stroj o pár minut později narazil do skály. Ethan je postaven před zvlášť náročný úkol: musí vypátrat biologickou zbraň dříve, než se jeho nepříteli podaří nakazit virem celé lidstvo.

Jak šel čas s Mission: Impossible

Po úspěchu prvního snímku Mission: Impossible (1996) brzy následovala dvojka (2000) a po ní trojka (2006), které se režijně ujal známý producent a režisér J. J. Abrams (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí, nyní připravované Star Wars: Epizoda IX. a další). Další Mission: Impossible nesla dovětek Ghost Protocol (2011) a mihlo se tu spousta českých herců, z těch nejznámějších jmenujme třeba Pavla Kříže.

Snímek Mission: Impossible – Národ grázlů (2015) byl svěřen do rukou poměrně neznámého režiséra, nováčka Christophera McQuarrie, který měl v té době na kontě pouze dva snímky – Únosci a Jack Reacher: Nevracej se – v hlavní roli opět s Tomem Cruisem.

Zatím poslední z rodiny Mission: Impossible byl veřejnosti představen nedávno. Nese název Mission: Impossible – Fallout a na čsfd.cz sklidil nebývale dobré hodnocení – celých 85 %. Možná jste netušili, že…

Většinu kaskadérských scén natočil Tom Cruise sám. Zvlášť pyšný prý byl na náročné horolezecké scény, které vznikly ve výšce 800 metrů nad terénem v horách v Utahu. Herec byl při nich jištěn lanem, které bylo později digitálně vymazáno.

Mission: Impossible II

(Akční, Dobrodružný, Thriller, USA - Německo, 2000)

Režie: John Woo

Scénář: Robert Towne

Kamera: Jeffrey L. Kimball

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Tom Cruise, Dougray Scott, Thandie Newton, Ving Rhames, Richard Roxburgh, John Polson, Brendan Gleeson, Rade Šerbedžija, William Mapother, Dominic Purcell, Tory Mussett, Anthony Hopkins, Darren Dupree Washington, nebo Alison Araya.

Sdílejte článek
Štítky Tom Cruise Mission: Impossible 2

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.