Seriály a filmy

6. dubna 2018 05:00

Iva Kropáčková

Trápí vás akné? Tohle je nejúčinnější možnost, jak se ho zbavit

Akné je jednou z nejčastějších kožních chorob vůbec. Během života postihne téměř každého z nás.

Až 85 procent dospívajících se potýká s nevzhlednými a bolavými pupínky, nezřídka ale akné postihne i starší ročníky. Těžká forma nemoci dokáže postiženému člověku velmi znepříjemnit život. Nejen že boláky mohou praskat a špinit oblečení, často bývají i terčem posměchu v kolektivu mladých lidí. Akné tak dost dobře může způsobit vážné psychické problémy. Mnozí lidé přitom za své potíže ani nemůžou. Akné totiž způsobují ucpané mazové žlázy, které se zanítí. A mezi příčiny zanícení patří především hormonálními vlivy a dědičnost. Dále můžou komplikace způsobit nahromaděné odumřelé kožní buňky a bakterie.

Co nedělat, když máte akné

Pokud máte akné, nebo nechcete, aby se vám rozvinulo, snažte se nedotýkat neustále obličeje. Na rukou totiž máme bakterie a nečistoty, které akné podporují. Ruce si tak myjte průběžně během dne, častěji si oplachujte i obličej. Zaměřte se určitě na jídelníček a vybírejte vhodnou kosmetiku.

>> Novinka v léčbě těžkých forem akné, jizev a strií. Zbavte se jich natrvalo

Dvoufázová regenerativní metoda vám pomůže

Pokud se ale chcete akné rychle a rázně zbavit, nemusíte nutně polykat například antibiotika nebo jiné léky, které mají celou řadu nežádoucích účinků a které se obvykle pacientům předepisují. V současné době totiž existuje efektivní léčba, díky níž se pupínků můžete zbavit velmi rychle a bezpečně. „Mezi nejnovější a nejvíce účinné způsoby léčby s vynikajícími výsledky patří dvoufázová regenerativní metoda, která kombinuje mikrojehličkovou terapii a následné ošetření postižených míst na kůži excimerovým laserem,“ říká dermatolog a majitel Centra klinické a estetické medicíny Derma Medical Clinic Michal Sičák. Právě tady, jakožto jediné klinice u nás, tuto léčbu pacientům aplikují. Navíc s vynikajícími výsledky. Metoda přitom funguje i na jizvičky po akné či strie.

Akné - Před léčbou a po ní, Foto: Derma Medical Clinic

2 kroky k pleti bez akné

Procedura tedy probíhá ve dvou fázích. „Nejdříve pomocí mikrojehličkového přístroje vytvoříme v postižené kůži tisíce drobných mikrokanálků a následně se vpraví kyselina hyaluronová a vitamíny. Poté dochází k hojivému procesu, vytváří se nový kolagen, elastin a vznikají nové kožní buňky. Kůže se plně zregeneruje a obnoví. Toto ošetření je rychlé, bezpečné a minimálně bolestivé,“ popisuje MUDr. Michal Sičák.

1. fáze - Ošetření DermaPen, Foto: Derma Medical Clinic

Druhým krokem (po uplynutí dvou týdnů) je pak využití excimerového laseru, kterým se běžně léčí obtížně léčitelné formy dermatóz, jako je lupénka, vitiligo a atopický ekzém. Toto efektivní a bezpečné ošetření stimuluje kožní buňky k obnově a následně dochází k léčbě akné a regeneraci jizev se skvělými výsledky. Opět se jedná o velmi rychlé a bezbolestné ošetření, na které pacient dochází po dobu dvou týdnů. Celý proces léčby je pak vhodné 4 - 5 krát zopakovat.

2. fáze - Ošetření laserem Xtrac, Foto: Derma Medical Clinic

efektivní a bezpečné ošetření stimuluje kožní buňky k obnově a tím dochází k léčbě akné a regeneraci jizev se skvělými výsledky. Tímto přístrojem léčíme i obtížně léčitelné formy dermatóz – lupénku, vitiligo a atopické ekzémy. Bezbolestné a velmi rychlé ošetření nabízíme jako jediná klinika v CR.

Shrnutí: 3 výhody nové léčby

  1. celková regenerace a obnova pleti
  2. zlepšení struktury kůže
  3. vyhlazení jizev a strií

Podrobné informace o možnostech ošetření získáte při konzultaci na pobočkách Derma Medical Clinic. Kontakty naleznete zde.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Sdílejte článek
Štítky akné zdraví

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.