Seriály a filmy

24. května 2013 11:30

Markéta Zídková

Trhák Rychle a zběsile vám rozproudí krev

Pokud vám název tohoto filmu něco říká, ale nevíte co, pak jste ho nejspíš slyšeli v poslední době v souvislosti s úmrtím hlavního protagonisty Paula Walkera. Čeká na vás na Primě ve čtvrtek ve 20.15.

V osm hodin večer a patnáct minut k tomu můžete ve čtvrtek zapnout vysokooktanový trhák Rychle a zběsile!

V něm se polda v utajení Paul Walker dostane na stopu gangu zaláskovaného do autotuningu, jenž kvůli stále dražšímu vylepšování aut přepadává kamiony.

Jenže problém s prací v utajení je, že často přijdete svým cílům nepatřičně hodně na chuť...

Podívejte se na ukázku, jak to kluci roztočí:

V roce 2001 byl první díl Rychle a zběsile až nečekaným trhákem. Film udělal monumentální hvězdu především z hlavního protagonisty Vina Diesela, zpopularizoval tuning aut a zahájil sérii filmů značky Rychle a zběsile, které s časem zrajou jako víno (nebo sýr).

Idea na kriminálku zasazenou mezi závodníky pochází z novinového článku na téma nelegálním pouličních závodů, které inspirovaly režiséra Roba Cohena k nakopnutí celé produkční mašinérie snímku.

Ačkoliv šly další dva díly série z let 2003 a 2006 kvalitou malinko níže než film první, v posledních letech se značka Rychle a zběsile vrátila na výsluní, především s návratem Vina Diesela spolu s Paulem Walkerem v dílu z roku 2009 (ve "druhém" a "třetím" díle se sice také objevili, vždy ale jeden bez druhého).

Pátý díl byl nejspíše nejlepším akčním filmem roku, a loni dorazil do kin i díl šestý, u kterého se očekává, že dostojí vysokým očekáváním!

Ještě předtím si však můžete připomenout, jak to celé začalo. První Rychle a zběsile vyhlížejte už ve čtvrtek večer od 20.15 na Primě.

Chcete vědět víc?

  • Jméno filmu vychází ze stejnojmenného dramatu z roku 1955. Rychle a zběsile z roku 2001 přesto není remakem, protože si z "předlohy" vzalo jen název, nikoliv zápletku.
  • Michelle Rodriguez ani Jordana Brewster před natáčením filmu nevlastnily řidičák...
  • Do role Paula Walkera byli předtím zvažováni Christian Bale, Mark Wahlberg i Eminem!
  • Na hollywoodské poměry vcelku laciné Rychle a zběsile (38 milionů dolarů) v kinech utržilo více jak pětinásobek svého rozpočtu.
  • Ulice, na níž v závěru nabourá postava Vina Diesela, je totožná s ulicí z počátku Training Day; oba filmy sdílely stejného scenáristu.

(lol)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.