Tři mušketýři: Zapomeňte na historii, čeká vás skvělá akční podívaná

Nesmrtelný román Alexandra Dumase zlákal ke zpracování už nejednoho filmaře. Od každého z těchto filmů čekáme vždy malé nahlédnutí do historie, krásné kostýmy, mužné mušketýry a hlavně zábavu! Jak se povedla tato adaptace uvidíte v sobotu ve 20.15 na Primě.

Chceme zatajovat dech při soubojích na kordy, pohoršovat se nad intrikami zrádné Milady a kardinála Richelieu, fandit královně a hlavně mušketýrské čtveřici správných a pohledných chlapíků. To všechno splňuje i moderní verze Tří mušketýrů režiséra Paula W. S. Andersona. I když milovníci klasiky budou tuto verzi možná považovat za mladistvý úlet, naopak mladší diváci si ji určitě zamilují.

V dějové lince Tří mušketýrů (2011) se zorientujete poměrně rychle. Mladý D´Artagnan (Logan Lerman) odpouští rodné Gaskoňsko, aby se přidal do stavu mušketýrského. V té době jsou již ale mušketýři na příkaz kardinála Richelieua (Christoph Waltz) rozpuštěni, neboť nesplnili úkol.

Měli totiž v Benátkách pro Francii „zajistit“ plány Leonarda Da Vinciho na výstavbu vzducholodi. Ty se ovšem lstí Milady de Winter (Milla Jovovich) dostaly do rukou vévody z Buckinghamu (Orlando Bloom).

Zpět do klasického dumasovského příběhu se dostáváme s postavou nádherné mladičké královny Anny, která se má prokázat svým náhrdelníkem, aby odvrátila podezření z nevěry právě s vévodou z Buckinghamu. Jenže náhrdelník byl královně ukraden opět podle rozkazu proradného kardinála a ukryt v londýnském Toweru. Jestli nebude mít královna náhrdelník na nadcházejícím plese, přijde o hlavu a král Francie bude muset vytáhnout do války proti Anglii. A tomu přeci musí chrabří mušketýři zabránit. Ve jménu královny, ve jménu Francie!

Co budete milovat?

  • Super hvězdné herecké obsazení
  • Výborný akční souboj vzducholodí
  • Brilantní šermířské scény
  • A jako vždy: Všichni za jednoho, jeden za všechny!

Co vás (možná) zaskočí:

  • Ve filmu najdete dost nelogičností. Například Milady přežije stometrový pád ze vzducholodi do moře, vzducholodě létají i když jsou kabiny ze dřeva a zatížené kanóny, atd. A rada? Přestaňte hnidopišit a malé nelogičnosti přičtěte na vrub tak trochu pohádkové licenci
  • Milady de Winter, u níž jsme přivyklí, že skvěle intrikuje, se v tomto filmu velmi dobře vyzná i v bojových uměních
  • Mladičký D´Artagnan je mírně drzý, řeklo by se spratek, který neoplývá přílišnou úctou k mušketýrským matadorům Athosovi (Matthew Macfadyen), Portosovi (Ray Stevenson) a Aramisovi (Luke Evans)
  • Dumasovská klasika je v tomto filmu silně ovlivněná například velmi akčními Piráty z Karibiku

Na akční, dobrodružný a romantický mega film Tři mušketýři se dívejte sobotu ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.