Tváře Primy se oblékly do mušketýrského. Televize v létě uvede premiéru výpravného seriálu BBC Tři mušketýři

Na obrazovku televize Prima vstoupí výpravný historický seriál Tři Mušketýři z produkce BBC, který podle světoznámé předlohy románu Alexandra Dumase přepsal oceňovaný britský scenárista Adrian Hodges. Na známé příběhy v nejnovější seriálové adaptaci se mohou diváci těšit už od pondělka 29. června.

11. června se v jednom z barrandovských ateliérů vrátil čas o pěkných pár století zpátky. Přesněji do roku 1630, kdy se Tři mušketýři proháněli francouzskou krajinou minimálně na listech papíru. Tváře televize Primy se tak na tiskové konferenci ukázaly na veřejnosti jako známé postavy slavného románu Alexandra Dumase. Karel Voříšek moderoval večer v červeném jako kardinál Richelieu, Gabriela Kratochvílová se předvedla v historických šatech ze 17. století jako křehká Constance.

Hlavními hrdiny večera se samozřejmě stali mušketýři. Sošného d´Artagnana si nemohl zahrát nikdo jiný než Roman Šebrle, kterého bratrsky následovali moderátor VIP zpráv Petr Vágner, Tomáš Kraus a Miroslav Šimůnek. Během večera společně s kaskadéry předvedli správnou bitku, aby tak uvedli nový BBC seriál Tři Mušketýři, který bude Prima vysílat od 29. června.

Mušketýři z BBC

V hlavních rolích seriálu se představí známí britští herci, například Luke Pasqualino z veleúspěšného seriálu Borgiové, který se představí jako d´Artagnan, Santiago Cabrera, který zářil ve velkofilmu Anna Karenina a zde ztvárňuje Aramise, nebo Tom Burke jako Athos a Howard Charles v roli Porthose.

Ti společně věrně slouží králi Ludvíku XIII. (Ryan Gage), který mušketýrům prostřednictvím kapitána Trevilla (Hugo Speer) zadává rozmanité úkoly a vysílá je na mnohdy životu nebezpečné mise. A nechybějí tu samozřejmě ani postavy záporné, které se za každou cenu snaží znepříjemnit ochráncům život. Nemálo celý děj zamotají třeba Milady de Winter (Maimie McCoy), kardinál Richelieu (Peter Capaldi) anebo bouřlivý Rochefort (Marc Warren).

Zajímavostí je, že se seriál natáčel i v České Republice, kdy produkce citlivě vybrala ta nejkrásnější místa pulzující historií a tajemstvím. Budeme tak moci poznat mimo jiné například hrady Zvíkov, Švihov a Křivoklát, zámky Kroměříž a Hluboká nebo třeba křivolaké ulice staré Prahy. Autorem seriálu z produkce BBC je Adrian Hodges. Hlavním režisérem je Toby Haynes, který stojí například za britským seriálovým hitem Sherlock. Producentem pak Colin Wratten.

Na Primě seriál odstartuje dvěma díly v pondělí 29. června od 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.