Tváří se, že neumí vařit, a pak všem vytře zrak. Prostřeno! bude tento týden napínavé!

Už druhý týden po sobě se budeme moci u sledování pořadu Prostřeno! setkat se stejným složením soutěžících – opět tu máme čtyři ženy a jednoho muže, který jim dá nakonec ovšem velmi zabrat! Dívejte se od pondělí do pátku vždy v 18 hodin na Primě na Prostřeno!

V novém týdnu naší oblíbené kulinářské soutěže, v níž jde o 50 000 Kč, se svým kuchařským uměním pokusí o výhru zabojovat partička čtyř žen a jednoho muže. Věkový průměr se nám oproti minulému týdnu malinko zvedne, a tak můžeme očekávat zkušené hostitele, kteří mají už něco za sebou. Vynikat bude opět jediný muž týdne, a to svým tvrzením, že vaří jen krátkou dobu a umí cca deset jídel. Jak půjde jeho tvrzení dohromady s tím, že jeho menu nebude vůbec vypadat jako menu nezkušeného začátečníka? Nebudou ho ženy považovat za pokryteckého taktika a nestrhnou mu z tohoto důvodu cenné body? Neukáže se naopak on nakonec v úplně jiném světle, než za jakého ho dámy celou dobu měly?

Prostřeno! sledujte od pondělí do pátku vždy od 18 hodin na Primě!

Pondělí: Alena (25) je nejmladší hostitelkou týdne, vsadí na českou klasiku

Už z menu pondělní hostitelky je zřejmé, že více než čemukoli jinému dá nejspíš přednost české klasice! 25letá maminka půlroční holčičky, toho času na mateřské dovolené, připraví čtyřchodové menu, z čehož hovězí polévka a kachna jsou za běžných okolností sázkou na jistotu. Jenže Alena dá do polévky příliš nudlí a kachna se bude někomu zdát lehce nahořklá. A hlavně – k předkrmu, kterým bude domácí paštika, nebude vlastní domácí pečivo, ale kupované! A to se v našem pořadu neodpouští, vždy se najde někdo, kdo napadne kupované nudle v polévce nebo jiné pečivo, než je to vlastnoručně upečené. A narážky na kupované pečivo se ponesou tímto týdnem jako nekonečná písnička. A kdo že je věčným kritikem? Jediný muž týdne!

Úterý: Bohdan (52) bude vařit se Zdeňkem Pohlreichem

Bohdan je na první pohled velmi sebevědomý muž, a nejen na ten první. Tvrdí, že vařit začal teprve po rozvodu se svou ženou, možná je to i pravda, ale tato skutečnost nemůže Bohdana nijak ohrozit – vaří ve stylu Zdeňka Pohlreicha, odvolává se na něj a sem tam mu něco vzkáže, dokonce ho chce něčemu novému naučit! Je ale více než jisté, že tavený sýr by Zdeněk do omáčky nikdy nedal… Bohdanovi se menu celkem vydaří a dámy nebudou chtít uvěřit, že je opravdu kuchyní nepolíbený. Vzhledem k dalšímu vývoji během týdne je dobré zdůraznit, že Bohdan ke svému předkrmu nezařadil žádné pečivo, i když by se hodilo. Proč? Protože by domácí nesvedl, a než aby podával kupované, tak to raději žádné! Jediné štěstí, že Bohdanova zábava – projížďka na chopperu – dámy natolik okouzlí, že jejich sympatie budou alespoň pro tento den na straně hostitele.

Středa: Olga (63) bude mít co dělat, aby zvládla svou únavu

Úkolem týdne budou místní speciality, a tak zatímco v pondělí udělala Alena sušenou švestku ve slanině, Olga se rozhodne pro něco podobného a připraví játra ve slanině – chutnat budou, ale podle většiny soutěžících byla Alenina švestka o něco málo lepší. Olga se bude potýkat s velkou únavou, a je jen veliké štěstí její povahy, že je tak pohodová, únavu nedá na sobě znát, a ani brvou nehne, když Bohdan po otevření šampaňského na přípitek zlije celý stůl. Při šmejdění učiní hosté nečekaný objev – Olga má mrazák v ložnici! Co se dá dělat, když má tak malinkatý byt! Její menu se celkem líbí, ale vaječná pomazánka na jednom druhu kanapek se bude zdát mladší Aleně oschlá, polévka pak někomu přijde příliš bujónová a ani roláda s kaší nezůstane bez menší kritiky! Zachrání to zábava? Potěší a zaujme dospělé lidi lepení mušliček na květináč?

Čtvrtek: Alena (59) vsadí na domácí produkty z vlastní zahrady a chovu

Na svou chalupu, kde ale i současně žije, pozve své hosty čtvrteční hostitelka Alena, starší ze dvou jmenovkyň. Vsadí na poctivou domácí kuchyni, vlastní čerstvé produkty, a dost možná se jí právě tato strategie vyplatí! Co více lze nabídnout hostům než potraviny v domácí kvalitě bez přidaných „éček“ a umělých dochucovadel? A tak se na stole ocitne polévka z domácí žluťoučké slepičky, domácí králík s hořčičnou omáčkou a jako tečka osladí hostům život palačinky s domácí ostružinovou omáčkou! Jediný, kdo bude mít opět nějaké výhrady, bude Bohdan. Polévku ohodnotí jako „planou“, tedy málo dochucenou kvůli mladší Alence. Celkově mu prý sice chutnalo, ale čekal víc. Ovšem co přinese pátek?

Pátek: Jana (60) má jako poslední hostitelka šanci zamíchat s body a výhrou!

Janu mají všichni za skvělou kuchařku a netají se velkými očekáváními. Zejména Bohdan. Leč právě z jeho strany přijde hned úvodem večera zásadní kritika. Vyčte hostitelce absenci domácího pečiva k předkrmu a ani salát mu chutnat nebude, protože je prý zvyklý na jiné koření. A Bohdan nezůstane jen u této kritiky. Aniž by byl už ten správný čas na rekapitulaci a hodnocení týdne, začne předhazovat dámám to, že očekával více a že to bude jejich věkem! Bohdan možná nechtěl nikoho urazit, ale empatie by potřeboval více, a zejména galantnosti. Během posledního večera se mu povede všechny dámy zcela zbytečně urazit a sebe sama zesměšnit. Náladu u stolu lehce srovná zábava (masáže a cimbálovka), ale vztahy mezi soutěžícími se už určitě jen tak nespraví…

Tento týden je tu pro vás opět vaše kulinářské a soutěžní Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.