Ukecaný chlap a čtyři dámy tentokrát v Prostřeno! z jižních Čech

Pětice soutěžících z jižních Čech bude šálit sebe navzájem, pozorný divák pořadu Prostřeno! však bude moc dobře vědět, jaké jsou jejich vzájemné sympatie – a věřte, že nebudou v mnoha případech takové, jak by se na první pohled mohlo zdát!

Často míváme mezi soutěžícími převahu žen, z nichž mnohá nahlas vysloví své přání – aby přišel aspoň jeden muž. Co ale, když místo muže přijde mladíček, a navíc ve svém věku tak trochu Všeználek? Který všude byl, všechno zná, a hlavně má potřebu to svým soupeřkám sdělit? Co udělá tato situace s náladou mezi ostatními ženami? Bude mít některá z nich odvahu a řekne jedinému muži týdne, co si o něm myslí? Pořad Prostřeno! není jen soutěž o vaření, ale je i sondou do lidské duše, z níž mnozí odhalí pod tlakem stresu a emocí často víc, než by chtěli! A především jde v Prostřeno! o velké peníze, o 50 000 Kč!

Dívejte se od pondělí do pátku na Primě od 18 hodin na Prostřeno!

Pondělí: Miroslava (51) na menu napíše žebírka, ale podávat bude kotlety!

Miroslava je od pohledu bodrá žena, kterou život naučil zbytečně neztrácet náladu, ale zároveň si i říct své a nedat se. Nicméně pozice prvního hostitele není nikdy snadná, a tak i na Mirce bude vidět v úvodu mírná tréma. Hosty nechá nahlédnout do soukromí svého rodinného domu v Horním Meziříčku, kde žije ještě se dvěma syny. Pro své soutěžní menu zvolila slané palačinky, vývar s domácími nudlemi a hovězími knedlíčky, marinované žebírko s domácími hranolky a dort Harlekýn s kávou. Menu soutěžícím nebude znít rozhodně špatně, zajímavé jsou jistě knedlíčky z mletého hovězího masa místo tradičních játrových – hosty však nenadchnou a většina z nich je nesní. Největší překvapení ovšem přijde, když místo žebírka, na které se už ostatní těší, jak ho budou obírat, hostitelka přinese kotlety. A dokonce pak pronese mírně nelogickou větu: „To žebírko je kotleta!“ Hosté zcela nepochopí a paní Mirka nejspíš zase nechápe, čemu se oni diví. Zeleninová obloha, kterou je víceméně jen sterilovaná zelenina, se hostům také úplně nezdá, nicméně Mirka opět sebejistě prohlásí, že přesně takto to má vypadat. Je zjevné, že maximem bodů kvůli hlavnímu chodu soutěžící hodnotit nebudou, a nezachrání to ani budapešťská pomazánka, ve které budou bylinky – úkol týdne.

Úterý: Lucie (34) bude připravovat bramborové dolfy, co to ovšem je?

Lucie je na pohled mladá moderní žena, která si je jistá sama sebou a tím, co dělá a říká. Nicméně neodporuje si zdravá strava například s umělými dochucovadly? Lucie přivítá své hosty v útulném bytě v Českých Budějovicích a hostům se u ní bude líbit. Její menu zní skvěle: carpaccio z červené řepy, špenátová polévka s lososem, kančí ragú s bramborovými dolfy a jablečný sen. Při vaření se však divákovi naskytne poněkud rozporuplný obrázek – Lucie hlásá zdravé stravování, ale vývar do špenátové polévky udělá z kostky a lososa na polévku navíc vyndá z mrazáku… Mirka se cítí být trochu ukřivděná z předešlého dne, a tak Lucii nic nedaruje. A Lucii naprosto šokuje, když si Drahuška s Mirkou dosladí víno cukrem! To ji na chvíli rozhodí a tuto situaci rozhodně nenechá být jen tak při závěrečném pátečním účtování! Hlavní chod příliš nenadchne, Lucie narazí na skutečnost, že spousta lidí nejí zvěřinu – a takové má i mezi svými hosty.

Středa: Jakub (24) mluví víc, než je zdrávo!

Středeční hostitel Jakub pojal svou účast v pořadu Prostřeno! nejen jako kulinářskou, ale také ze své strany jako zábavní show! Rozhodl se, že bude své soupeře bavit, nicméně jeho upovídanost a všeználkovství začnou velmi rychle dámám vadit – a Jakub nic, nemá o tom ani tušení! Že ale není až takový silák, se ukáže při vaření, Jakub nebude stíhat a tréma na něm bude velmi znát. I tak zvládne ale připravit dvojí tataráček jako předkrm, hráškovou polévku, maso s rýží a ovocný sorbet. Taktika dvojího tataráčku – masového a bramborového – se ukáže být šťastným krokem, protože některé dámy by syrové maso do úst nevzaly. Hráškové polévce všechny shodně vytýkají přílišnou sladkost, nicméně Jakub se nedá – s každým přineseným jídlem neopomine zmínit, že právě takto to má být připravené a přesně takto má jídlo chutnat! Umluví snad takto ženy u stolu? Sám totiž říká: „Má taktika je všechno ukecat!“ A jeho hosté jsou z neustálého Jakubova povídání více než unaveni… Zvedne jim náladu projížďka na pekelných strojích? Mohla by!

Čtvrtek: Petra (22) podle tipů ostatních připraví cizokrajnou kuchyni

Petra je typickým příkladem mladého soutěžícího, který ovšem umí vařit lépe než mnozí ostatní! Petra pozve své soupeře do bytu v Českých Budějovicích, který má vyzdobený kresbami od svého přítele, designového návrháře. Hostům se u ní doma bude líbit a v podstatě jim zachutná i Petřino menu: Kokotka s překvapením a hořčicovo-medovým dresinkem, zeleninová polévka s vaječnou jíškou, smetanová kuřecí prsa se šťouchaným bramborem, cheesecake s ovocným přelivem. Až na Lucii soutěžící nevědí, co jsou kokotky, a hádají úplně špatně – bohužel ani po snědení předkrmu, kterým byl salát podávaný právě v kokotce, tj. malé zapékací mističce, a k němu domácí tortilla plněná masem a sýrem, ne všichni věděli, co to kokotka je. Drahomíra si například myslela, že kokotka je ona zapečená tortilla, kterou nazve „plackou“. Polévku Lucie ohodnotí jako nezajímavou a hodnou školní jídelny, u hlavního chodu zase bude některým hostům chybět nějaká omáčka. Bylinky, úkol týdne, Petra předvede formou mojita, ale dá do něho hodně máty, a bude tak na ostatní příliš silné. Celé menu však spíš chutná než nechutná, a proto by nějaká šance na výhru být mohla!

Pátek: Drahomíra (49) zapomene na pečivo a použije příliš cibule

V pátek bude v hlavní roli vedle hostitelky z Milevska, Drahušky, opět Jakub. Ještě naposledy chce pobavit, a tak se bude během večera převlékat do různých kostýmů – hasiče, silničáře, krále Šumavy… Drahuška sestaví menu z těchto pokrmů: kuřecí koktejl, hovězí vývar s domácími nudlemi, kuřecí stehna na slanině a sýru s brambory a jahodová roláda. U předkrmu bohužel zapomene na pečivo, a když je jí připomenuto, donese kupované – a to se mezi soutěžícími bohužel neodpouští… Při servírování polévky pak polije Lucku, ta je ovšem v klidu a situaci zvládne, aniž by ji jakkoli rozhodila. Kuřecí stehna zapečená se slaninou a sýrem nikoho ani nezarmoutí, ale ani nenadchnou. Podle Mirky je to taková nedělní rychlovka a Petra prohlásí, že to jídlo jí neříkalo „Sněz mne!“ Chuť spraví hostitelka ostatním salátkem s kozím sýrem, kam přidá bylinky, které jsou úkolem týdne. A i tento týden dojde na vyříkávání si všeho, co komu leželo na srdci. Jakub se na kameru omluvil Lucii za svá nevhodná slova o manažerech, Petra se chtěla do Lucie také víc pustit, ale nikdo další evidentně moc účtovat nechtěl, a tak i Petra hodila flintu do žita a týden v malebných jižních Čechách se obešel bez jakéhokoli konfliktu! Jen Jakub se dozví, že je na muže příliš ukecaný. A když už to vadí i ženám, je to na pováženou…

Udělejte si na soutěžící vlastní názor a nezapomeňte každý všední den na vaše Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!