Seriály a filmy

30. července 2019 12:00

Gabriela Gabrielová

Unikne Kurýr smečce mafiánů?

Kulky létají vzduchem, ozývají se výkřiky hrůzy a dvacet nabušených chlapíků se snaží chytit jednoho kurýra v perfektně padnoucím obleku. Připravte se na nejrychlejší a nejefektivnější přepravní službu v neděli ve 20.15 na Primě .

Bankovní lupiči, podvodníci, gangsteři. Ti všichni využívají dovážkových služeb jednoho muže. Kurýr Frank (Jason Statham) se svým BMW nikdy neuvázne v zácpě, balíček jakéhokoli typu převezme diskrétně a za přesně stanovou sumu peněz doručí. Nikdy si nevezme ani o korunu více?

Kurýr Frank se řídí se třemi základními pravidly:

1. nikdy nezměň pravidla 2. žádná jména 3. nikdy neotvírej balíček

Avšak třetí pravidlo poruší, a tak se dostává do hledáčku mafiánů, kteří disponují bombami, raketami, samopaly a sekerami. Jako bývalý voják se musí rozhodnout, jestli se chce vydat na smrtící boj a zachránit nevinné, anebo pokračovat v kvetoucím byznysu.

Jason Statham jako perfekcionistický záporák poslouchající klasickou hudbu vypadá mezi ostatními vrahouny nakonec jako hrdina. Za hodinu a půl stihne hned dvě automobilové honičky, potápět se, přežít dvě bomby, skočit s padákem a vyšvihnout nohy tak vysoko, že by se za to ani nejlepší baletky nemusely stydět. Jason Statham přitom prováděl většinu kaskadérských scén sám.

Kdo by nechtěl vidět pouze svalnatého Stathama (většinu času trávícího bojem nebo sundáváním trička, asi aby rozptýlil pozornost ženské populace), může si užívat pohled na krásnou Tchajwanku Shu Qi, která to dotáhla z bývalé pornoherečky až na členku poroty na Berlínském filmovém festivalu.

Oproti jiným americkým akčním filmů se Kurýr odehrává ve Francii, a tak krásné, klidné prostředí Marseille, Nice či Cannes kontrastuje s neustálými honičkami a explozemi filmu.

Sledujte dívku v nesnázích, puntičkáře-bojovníka v přestrojení za pošťáka a letní atmosféru Provence, nejkrásnějšího kouta Francie, v neděli ve 20.15 na Primě.

Režie: Corey Yuen, Louis Leterrier Scénář: Luc Besson, Robert Mark Kamen Kamera: Pierre Morel Hudba: Stanley Clarke Hrají:Jason Statham, Qi Shu, Matt Schulze, François Berléand, Ric Young, Doug Rand, Alfred Lot, Tonio Descanvelle, Jean-Marie Paris, Audrey Hamm, Laurent Desponds Rok uvedení: 2002

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.