Úsměvy smutných mužů. Tragikomedie úspěšného spisovatele o chlastu, vůli a vesmíru

Úsměvy smutných mužů - upoutávka

Premiérově na Primě. Úsměvy smutných mužů přiblíží třetí večer po silvestrovských oslavách příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali až na dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Kdo je tím spisovatelem, který procesem znovuzrození prošel i ve skutečnosti?

„Popíjení je naší národní tradicí. Pití, a dokonce i pobyt v léčebně přináší hodně komických situací, bohužel to taky často špatně končí,“ říká k tématu filmu Úsměvy smutných mužů režisér Dan Svátek. Jeho film rozhodně není o pouhém pití alkoholu. Hlavní hrdinové z různých důvodů pořádně „chlastali“ první ligu, někdo sám doma, jiný jako tahoun v hospodě.

Úsměvy smutných mužů si nenechte ujít hned 3. ledna 2021 ve 20:15 na Primě.

Spisovatel Josef Formánek, podle jehož vlastní životní zkušenosti film vznikl, má na svém autorském kontě několik knižních bestsellerů. Proslavil se cestopisným románem Prsatý muž a zloděj příběhů, románem Mluviti pravdu nebo právě Úsměvy smutných mužů. Na scénáři a samotném filmu s režisérem úzce spolupracoval.

Do Josefa Formánka se ve filmu proměnil David Švehlík v hlavní roli. „Je neuvěřitelné, jak se David do role vžil a jak se pro ni obětoval. Od scénáře, který jsme s ním probírali, přes samotné natáčení až po dokončovací práce,“ popisuje režisér Svátek.

Na válečné stezce s alkoholem potkává Josef v léčebně třeba Honzu, bývalého reprezentanta v triatlonu a účastníka nejtěžšího závodu světa – Ironmana. Úředník a geniální matematik Milan zase věří, že je vyslancem z vesmíru. Někoho zradila žena, někdo hrál v německém gay pornu.

Svůj příběh má i Tomáš, který zašel ve vztahu se svou nevlastní dcerou až příliš daleko. Pod dohledem přísné primářky a v pevném režimu teď společně poznávají, jak lehké bylo opojné závislosti propadnout a jak naopak těžká je z ní cesta ven. Ze závislosti už ale cesta ven nevede, jediná šance je nahradit alkohol něčím jiným. Co takhle uběhnout maraton?

Komedie/ drama

ČR 2018

Hrají: David Švehlík, Jaroslav Dušek, Ondřej Malý, Ivan Franěk, Marika Šoposká, Simona Babčáková, Jiří Maryško, Jaroslav Plesl, Michal Gulyáš, Taťjana Medvecká, Ha Thanh Špetlíková, František Černý, Anna Randárová, Rostislav Novák st., Marika Procházková, Radovan Král, Petra Nesvačilová, Isabela Bencová-Smečková, Karel Ondrka, Tomáš Měcháček, Alois Švehlík, Josef Formánek a další.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.