Seriály a filmy

21. srpna 2019 06:00

Už jste dali trojku? Možná vás k aktu přesvědčí Hřebejkova Svatá čtveřice

Možná? Uvidíte sami. Variace na sexuální dobrodružství, které má pomoci dvěma manželským párům z nudy, ovládlo po své premiéře v létě 2012 žebříčky tržeb. Lechtivé téma přilákalo za první víkend přes 30 000 diváků. Erotickými hrátkami opepřená romantická komedie Svatá čtveřice vás pobaví v neděli ve 20.15 na Primě.

Dva kamarádi elektrikáři si rozhodně nežijí špatně. Vítek (Jiří Langmajer) a Ondra (Hynek Čermák) dostanou nabídku na práci v prostředí exotického ostrova v Karibiku, kde hurikán prakticky zlikvidoval elektrické vedení. A protože jsou nejen sousedy ve dvojdomku, ale obě rodiny se mají – zatím neeroticky – rády, k uskutečnění společné dovolené zbývá jen krůček.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Nutno podotknout, že jde o rodiny veskrze šťastné. Žádné bouřlivé manželské hádky, žádná nedorozumění, ale poklidná idyla, jen občas narušená starostí o dospívající děti a... o spokojený sexuální život, do kterého se po letech začala vkrádat omrzelost. Jak na společný plán k rozjitření smyslů přijdou? Zrodí se v hlavách dvou kamarádů, nebo manželek Marie a Dity v podání Mariky Procházkové (známá tež z oblíbeného seriálu FTV Prima – Modrý kód) a Viktorie Čermákové? A jak si s originálním příběhem poradil Michal Viewegh, který dosud stavěl všechny scénáře na vlastních knižních předlohách?

Co vás možná zajímá?

  • Jan Hřebejk vůbec poprvé angažoval Jiřího Langmajera. Podle režisérových slov byl herec kolegiálnější, než čekal. Když spolu totiž kdysi pracovali na divadelní hře Amadeus, příliš si nerozuměli – nejspíš kvůli rázné Langmajerově povaze.
  • Režisér Hřebejk film natočil v roce 2012. Kromě tohoto snímku zfilmoval ve stejném roce také několik povídek do nového televizního cyklu Nejlepší Bakaláři.
  • Scény, které se mají odehrávat v Karibiku, kam oba páry na služební cestu dorazí, si filmaři zaletěli natočit skutečně na ostrov v Karibském moři, konkrétně na ostrov Salt Cay. Natáčení tam trvalo necelé dva týdny. Ostrůvek má rozlohu necelých 6 km čtverečních a dá se objet na golfovém vozíku za půl hodiny. Golfové vozíky jsou jediným dopravním prostředkem pro pár desítek místních obyvatel.
  • Scény z Čech byly natočeny v okolí řadových domků v Kosmonosech, jejich interiéry štáb postavil v barrandovském ateliéru.

Šťavnaté sousto pro bulvár

Jednu z ústředních manželských dvojic si zahráli sourozenci Viktorie a Hynek Čermákovi. Kolem premiéry tak měly bulvární noviny opravdové žně a lákaly čtenáře titulky typu: “Český filmový incest! Hřebejk natočil sex sourozenců!“ Kdo ale zná zákulisí filmové práce, ten ví, že natáčet erotiku opravdu není nic moc zábavného a o nějakém incestu nemůže být vůbec žádná řeč. Tématem Svaté čtveřice je ale erotická únava a jak se z ní snažit vymanit – tedy široké pole pro komediální vyjádření. Herci se při natáčení královsky bavili, ačkoliv se sourozenci nechali v legraci slyšet, že by film měli raději utajit před rodiči.

Českou komedií Svatá čtveřice vysíláme v neděli ve 20.15 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.