Užijte si plno zábavy s Gérardem Depardieu a komedií Asterix a Olympijské hry

Chcete se pobavit u odpočinkové komedie pro změnu jiné provenience než americké? Nezapomeňte si pustit Primu v sobotu ve 20:15!

Třetí zfilmovaný díl populárního francouzského komiksu nás zavede do antického Řecka právě v době, kdy se zde pořádají olympijské hry. Přítel Asterixe a Obelixe (Gérard Depardieu), mladý Gal Alafolix, se beznadějně zamiluje do řecké princezny Iriny, a tak se dva hlavní hrdinové vydávají do Řecka, aby mu pomohli vyhrát hry i její srdce. Jenže jak se brzy ukáže, nebude to tak jednoduché. Za soupeře totiž nemají nikoho jiného než zlomyslného Bruta, syna Cézarova...

Mimochodem vsadíme se, že jste netušili, jaký komediální talent v sobě ukrývá Alain Delon. Coby Cézar je naprosto nepřekonatelný.

Pokud jste těmito komiksovými hrdiny dosud ještě nepolíbení, může se vám hodit malé zasvěcení:

  • Úplně poprvé spatřil Asterix světlo světa v roce 1959. Tento francouzský kreslený komiks tehdy vyšel ve francouzsko-belgickém časopise Pilote a brzo si získal oblibu nejen na domácí půdě, ale i po celém světě. Po smrti jeho autora Reného Goscinnyho (v roce 1977) se psaní ujal jeho ilustrátor Albert Uderzo, který letos v dubnu oslavil 87. narozeniny.
  • Do dnešního dne vyšlo již 35 knižních komiksových pokračování ve více než stech jazycích. Jejich úspěch ilustruje i fakt, že byly již dvanáctkrát zfilmovány. Celkem vzniklo osm animovaných filmů a čtyři hrané.
  • Hlavní zápletka: Bystrý a mazaný Asterix a maličko neohrabaný, jednodušší a tlustý Obelix jsou staří přátelé, kteří vyrůstají kolem roku 50 před naším letopočtem v jedné vesnici v Galii (starověké označení pro území převážně Francie, Belgie a severní Itálie). Ta se jako jediná dokáže bránit římským kolonizátorům, a to díky zázračnému elixíru vyráběnému místním druidem, který propůjčí každému, kdo ho pozře, nebývalou sílu. Obelix jako malý kluk do nádoby s elixírem spadl, a proto touto silou disponuje permanentně. Komiksové příběhy jsou o dobrodružstvích, které tito dva hrdinové zažívají jak v rodné vesnici, tak v dalekých krajích.

Věděli jste, že:

V době svého uvedení do kin (v roce 2008) byl Asterix a Olympijské hry nejdražším francouzským filmem historie? Jeho rozpočet vyšel na necelých 114 milionů dolarů, výnosy z tržeb pak dosáhly 133 milionů.

Úplná série hraných filmů o těchto galských hrdinech čítá čtyři kousky. Jsou jimi:

  • Asterix a Obelix (1999)
  • Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)
  • Asterix a Olympijské hry (2008)
  • Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012).

A Gérard Depardieu se jako jediný herec objevil ve všech čtyřech dílech.

Užijte si nejen jeho skvělý komediální talent v sobotu ve 20:15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.