V elektrizující atmosféře amerických hvězd nastane v sobotu večer na Primě Zkrat

Když se sejdou hvězdy jako Michael Douglas, Ewan McGregor, Antonio Banderas a mnoho dalších, je na úspěšný film zaděláno. Dostal název Zkrat a pokud budete chtít zažít o sobotním večeru něco lákavě napínavého, nenechte si ho ujít – bude to stát za to! Primu zapněte ve 22.15.

Tento špionážní thriller sice na první pohled vypadá, že bude klasickou směsicí akce a napětí, ale už od prvních záběrů pochopíte, proč americké kritiky tak dokonale uchvátil. Vše totiž slavný režisér Steven Soderbergh držel už od počátku natáčení pevně v rukou. Zapomeňte na nesoudržné akční scény a záběry plné planých efektů. Děj jde divoce dopředu, každá rvačka má svůj smysl a my jen tak tak stíháme dějovou linku, která nás stále drží v napětí.

Jednoduchý příběh agentky Mallory Kaneové, která plní svůj další úkol, ale najednou jí jde o život, se totiž s každou minutou vzdaluje prvoplánovým akčním pohádkám a my jsme vtaženi do zajímavého sledu událostí.

Agentku hraje Gina Caranová. Není sice známá tolik jako její mužští kolegové, ale co jí bylo při vzniku Zkratu ubráno na slávě, to dodala ve svém hereckém výkonu. Ostrá mladá žena se zvláštním hadím pohledem je silným soupeřem i velké skupině bojovníků. Řekli byste si, že je to introvertka zahleděná do sebe.

Ale omyl! Rázná a jistá gesta, přesné údery a chytrý slovník, kterým ovšem neplýtvá, ji řadí po bok těm nejznámějším akčním hrdinům. Proč by také ne? Herečka při studiu na vysoké škole vynikala ve smíšených bojových uměních. A že není daleko od takového sportu k ukáznění mysli, dokázala úspěšným studiem psychologie. Tak pozor, až se na vás podívá – určitě přesně ví, jak se cítite!

To si prověří všichni její filmoví partneři. Vypadají jako uhlazení úředníci, ale za pěknou fasádou se často skrývá nebezpečná proradnost. Kdo z nich je agentčiným přítelem, nebo naopak zákeřným padouchem, není do poslední chvíle souboje s odvážnou mladou ženou zřejmé. Je to div, že právě ona dokáže v úsměvech Ewana McGregora, vroucích pohledech Antonia Banderase nebo třeba v otcovské střízlivosti Michaela Douglase rozpoznat jejich pravou tvář. Je to tajemné a hlavně velmi často překvapivé – zkrátka pravý akční filmový zážitek.

Snímek Zkrat si pusťte v sobotu od 22.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.