V komedii Dům naruby uvidíte, jak vám může rande na slepo úplně změnit život!

Jak se dá dohromady rozvedený právník a bývalá vězeňkyně, která seděla za loupežné přepadení? Když ještě navíc on je rozvedený upjatý běloch se středostavovskými manýry a ona kyprá temperamentní afroameričanka? Za všechno může internetová seznamka. Dívejte se v neděli ve 21.30 na Primu.

Po rozvodu může být člověk pořádně osamělý, obzvlášť když nemůže zapomenout na bývalého partnera. Právník Peter Sanderson (Steve Martin) stále miluje svoji bývalou ženu, ale uvědomuje si, že život musí jít dál. A tak se zkouší seznámit přes internet. Narazí na inteligentní a atraktivní mladou advokátku. Vymění si pár e-mailů a nakonec si smluví schůzku. Jenže osoba, která na romantické rande dorazí je … prostě někdo úplně jiný, než koho si Peter představoval.

Místo štíhlé blond právničky je tu baculatá drzá černoška Charlene (Queen Latifah), která chce jediné, aby jí Peter coby advokát pomohl s jejím případem. Ukáže se, že Charlene má pusu proříznutou, ale také velké srdce. Peterův život postupně obrátí vzhůru nohama, ale tím ho vlastně popostrčí tím správným směrem.

Otazníky kolem filmu:

  • Někteří kritici se pohoršovali nad faktem, že komedie Dům naruby má rasistický podtón. Vždyť v roli problematické ženy řádí jako tajfun černošská zpěvačka a herečka Queen Latifah. Naproti tomu v roli pedantického slušňáckého bělošského advokáta se představil komik Steve Martin.
  • Jenže právě na stereotypech v chování, na srovnání temperamentů běloch versus afroameričanka a v neposlední řadě na odlišnosti „černé“ a „bílé“ angličtiny, je ve filmu postavena celá řada vtipů a komických situací.
  • Jak je vidět na zájmu diváků, odhadli tvůrci herecké obsazení skvěle. Finančně nenáročná konverzačka se natočila za 33 milionů, ale celosvětově dokázala vydělat 164 milionů dolarů
  • Zajímavé je, že když scénárista Jason Filardi psal tuto komedii, měl prý na mysli Adama Sandlera a Angelinu Jolie! Kdyby došlo k tomuto obsazení, byl by to asi úplně jiný film.

Kdo jsou herci z Domu naruby?

  • Steve Martin je prototypem inteligentního komediálního herce. Začínal jako scénárista televizních pořadů, ale postupně se dostal ke hraní. Můžete ho znát z filmů Hlava rodiny (1991), Promiň, jsi ženatý (1992), Trhák pana Bowfingera (1999), Růžový panter (2006), Nějak se to komplikuje (2009). Typickým znakem herce jsou bílé vlasy a trochu „prasečí“ oči. Pig Eye je ostatně Martinova přezdívka.
  • Queen Latifah oplývá mnoha talenty. Jako první dáma hip hopu natočila už několik desek. Hraje ve filmech, televizi, věnuje se charitě a má agenturu, kde pracuje jako manažerka hvězd. Vlastní jméno herečky je Dana Owens. Latifah je přezdívka, která v arabštině znamená jemný a citlivý. Mohli jste ji vidět ve filmech Sběratel kostí (1999), Chicago (2002), Poslední prázdniny (2006), Hairspray (2007) nebo Na sv. Valentýna (2010)

Zábavnou oddychovou komedii Dům naruby si užijte v neděli ve 21.30 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.