V Myšlenkách zločince vraždí žena: Poznejte skutečné příběhy vraždekyň

Po vražedkyni, jež má spadeno na manželské páry, pátrá Hotchnerův tým v dnešních Myšlenkách zločince. Dříve, než zjistíte, jak – a zda – se týmu Myšlenek zločince od 22.55 na Primě podaří pachatelku dopadnout, seznamte se s příběhy dvou neblaze proslulých vražedkyň.

Zatímco první je jednou z vůbec nejznámějších kriminálnic posledních let a teoriím „ženského vraždění“ se údajně vymyká, druhá oku veřejnosti utíkala přespříliš dlouho.

„Mediální hvězda“ Aillen Wuornos

„Nenávidím lidský život na nejvyšší míru a zabíjela bych znovu.“ Tato slova údajně napsala v 90. letech 20. století Aileen Wuornos pro floridský soud. V té době již seděla ve vězení, na krku měla 6 trestů smrti za 6 zastřelených mužů.

Wuornos pocházela ze špatných poměrů, živila se jako prostitutka a mezitím vraždila. To celé během cestování po USA se svou přítelkyní Tyrií Moore, na přelomu 80. a 90. let. Podle některých zabíjela „jako chlap“ – vybírala si náhodné mužské oběti, chladnokrevně je zastřelila, a poté navíc okradla, což u vražedkyň nebývá zrovna normou.

Smyčka se stáhla roku 1992, kdy policisté přišli na její pseudonymy a Ailleen pak, paradoxně, „usvědčila“ její přítelkyně Tyria. Po zatčení Wuornos předložila veřejnosti velmi barvitý příběh, dala řadu rozhovorů novinám a zajímali se o ní i filmaři. Dokonce ji jedna americká křesťanská rodina v jejích 36 letech adoptovala a veřejně hájila.

Wuornos to však nakonec nebylo nic platné. Byla popravena roku 2002. Rok po její smrti šel do kin film Zrůda inspirovaný životem Wuornos. Charlize Theron za její ztvárnění získala Oscara.

Nenápadná vdova Cotton

První britská sériová vražedkyně Mary Ann Cotton žila a vraždila ve viktoriánské Anglii. Co měla na svědomí? Nu, během zhruba dvaceti let otrávila svých dvanáct dětí, tři manžely, milence, přítelkyni a matku.

Jako příčina jejich smrti byla většinou uvedena „žaludeční horečka“. Místo zvědavosti sklízela spíš soucit, ostatně tehdy byla ještě úmrtnost dětí dost vysoká a Cotton se navíc přestěhovala, čímž unikala případnému podezření.

Klec spadla po podezřelém úmrtí posledního dítěte. Mimo jiných se do záležitosti zapojili i noviny, které vyštrachaly zdánlivé tragédie v životě Mary Ann a korunu dodaly výsledky testování těla mrtvého chlapce pozitivní na arzenik.

Mary Ann, v té době těhotná, porodila ve vězení dceru. Měsíc na to se konal soud, který poslal travičku na šibenici.

Lze se jen domnívat, kolik dalších podobných vražedkyň se nikdy nedočkalo odhalení. Snad se to podaří alespoň detektivovi Hotchnerovi.

Další díl seriálu Myšlenky zločince už dnes ve 22:55 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.