V ostravském Prostřeno! to žije jako v kurníku

Na Ostravsku se sejdou čtyři ženy a jeden mladý ambiciózní kuchař. Složení generačně smíšené slezské partičky dává tušit, že o slovní šarvátky nebude nouze. Sledujte Prostřeno! každý všední den v 18.00 na Prima family!

Pondělní ostrý start

Vysokoškolačka Darina (23) studuje zajímavý obor o volném čase – rekreologii. Připravila labužnické moravské menu, s jehož přípravou měla menší problémy. Lákavě vyhlíží předkrm – grilovaný hermelín s rukolovým salátem a bagetkou. Zatímco hosté jedí valašskou kyselicu, v troubě se vesele pálí žebírka alias „fajnové masénko na prkénku“. Mladou hostitelku to rozpláče a na chvíli rozhodí. Jakou zábavu naplánovala budoucí odbornice na odpočinek? Originální! „Hostitelka nasadila laťku docela vysoko,“ pochválí pondělní večeři i kritická Lea.

Dámy nerady krávy

Jediný muž týdne, číšník Radovan (26), žije s prarodiči v domě v Těrlicku. Rád vaří, je soutěživý a sportovně založený. Studený předkrm je vtipně servírovaný, menu zní moderně a lákavě. Dýňová polévka ale žádné velké nadšení nevzbudí. A Radek mohl těžko předpokládat, že tři dámy ze čtyř nerady hovězí. Aby se vyhnul kritice, že je rostbíf krvavý či tuhý, podává ho propečený a nakrájený na tenké plátky. Má to ale marné – stejně se nezavděčí. Zato dezert, jehož název soupeřky neumějí ani přečíst, sklidí nadšení. Zmrzlina s omáčkou z lesních plodů je bomba, stejně jako závěrečná hra.

A co na to klasik?

Nestarší hostitelka – důchodkyně Eva (60) vsadila na totální klasiku. Bývalou inspektorku kvality zatím v pořadu štvali lidé, jako jsou její spolusoutěžící, kterým stále něco vadí. Dosud si myslela, že má ideální menu, které má každý rád. Teď už si není tak jistá, když holky nejí hovězí. Tak ke svíčkové přihodí na pekáč ještě marinované vepřové, ale stejně sklidí kritiku. V předkrmové šunkové rolce je málo křenu, mládí se ofrňuje i nad broskví se salátkem. Svíčková na smetaně nakonec příjemně překvapí. Radek takovou prý jedl jenom u babičky. A co Lea? „Tu nemůžu uspokojit ničím,“ myslí si Eva. Jak zabodují závěrečné pařížské palačinky?

Rodina za odměnu

Čtvrteční večer hostí nezaměstnaná Gabriela (25). Když prý Gábina vyhraje Prostřeno!, manžel svolí a založí spolu rodinu. Takže vítězství je pro ni životně důležité! Krémová cibulačka je výborná, hořčičná omáčka na kuřecích nudličkách se moc nechytne, pečené brambory jsou dobré, úvodní sýrová roláda vrtá v hlavě Radovanovi. Puzzle s motivem Prostřeno! je vtipné a ještě vtipnější jsou ceny pro vítěze – mladé hostitelce se povedly. Na nepečený pudinkový dezert ze sušenek se většina Ostraváků těší. Atmosféra u Gabči je zatím nejlepší, jaká v tomto týdnu byla.

Páteční finále

Lea Tina (54) prodává nábytek, ale do jejího mobilního domečku se ho moc nevejde. Blondýna přiznává, že má finanční problémy a možnost výhry je její hlavní motivací. Od začátku týdne dost kritická Lea má svérázné menu. Zvědavost vzbudí hlavně „falešná želví polévka, kvůli níž žádná želva nepřijde k úhoně“. A svatojánský steak možná nesplní nepřiměřená očekávání. Steak není steak, ale kuřecí plátek, ze šťouchaných brambor je kaše. A Radka překvapí sýrová omáčka z nivy a ementálu. Předkrm s kaviárem se taky nikomu dvakrát netrefí do chuti. Eva má výhrady i ke způsobu servírování. Zbude po zábavě čas na „chvilku pravdy“? Považuje Eva za slepice všechny ženy, nebo jen své soupeřky? A kdo se bude nakonec radovat jako malé dítě?

Sledujte od pondělí do pátku v 18.00 na Prima family a nenechte si ujít, kdo si v ostravském Prostřeno! odnese štědrou výhru 50 000 korun.

Další informace, profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody najdete na stránkách Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.