V Prostřeno! budou tento týden zpochybňovat výherce!

Následující soutěžní týden s pořadem Prostřeno! představí divákům ryze dámskou skupinu, a samy dámy budou při prvním shledání se svými soupeřkami lehce zaskočené. Přece jenom absence mužů znamená hrozící konflikt a přílišné emoce, a tak někdo zhodnotí situaci jako „slepičinec“.

Jedna z dam se ho ale obávat nebude. Jisté je, že tři soutěžící si jsou věkově celkem blízké, pondělní hostitelka Helena je dáma v již pokročilém věku, která by mohla své soupeřky zkorigovat v případě zvyšujících se emocí. A s kým to bude nejtěžší?

Velmi výraznou osobností bude nejmladší soutěžící, Darja, které je sice „jen“ 19 let, ale jako světoběžnice má vysoké sebevědomí a je nutno se připravit na její nespoutaný temperament. Závěr týdne bude opravdu zajímavý! Boj o 50 000 Kč nebude až tak poklidný, jak by se mohlo zdát, připravte se na opravdu extrovertní finále! Prostřeno! sledujte na Primě od pondělí do pátku vždy v 18 hodin!

Pondělí: Helena (70) je noblesní dáma s vytříbenými způsoby

Helena je příjemná dáma, která dbá na sebe, upravené prostředí, v němž žije, a to bude pro mnohé velkým překvapením. Pozve své soupeřky do bytu v pražských Čimicích – a takový byt se jen tak nevidí! Pondělní hostitelka je totiž obdivovatelkou ruské hudby, kultury, zajímá se o architekturu a inspiruje ji doba Ludvíka XIV. Vstoupením k ní do bytu se ocitnete na zámku, nahlédnete do ložnice s nebesy a zažijete noblesu a atmosféru starých časů. Menu Helena zvolí tradiční – ruské vejce k předkrmu ale předejde úkol týdne – čína z kuřecího masa. Úkol týdne zhodnotí soupeřky průměrně, maso se bude někomu zdát vysušené, někomu mastné, někomu normální a obyčejné. Ruské vejce většina dam zhodnotí jako z bufetu, příliš je nenadchne. S dalšími chody (hovězí polévka s domácími nudlemi a kuře na kari) bude nabírat hostitelčina únava na intenzitě a rozptýlí se až se zábavou – Helena pozve pravé Mexičany, kteří pro dámy a diváky Prostřeno! zahrají a zatančí. A nebudou na to sami!

Úterý: Markéta (24) připraví netradiční panenku Wellington

V úterý zavítáme do bytu mladé hostitelky Markéty na pražskou Výtoň, kde žije se svým přítelem a pejskem. Markéta je moderní dívka, a stejné bude i její menu – hostům se bude líbit, ale jak dopadne samotná jeho příprava? Eliška vytkne při předkrmu přítomnost cibule v tapenádě z rajčat – na bruschettu al pomodoro prý podle ní nepatří a nikde v Itálii by prý do rajčat cibuli nepřidali – na rozdíl od česneku, který do receptu naopak patří. Krémová bramborová polévka se bude soutěžícím zdát jako řídká bramborová kaše, nejvíce jim zachutná opečená slanina na polévce a krutony. Eliška opět zhodnotí situaci, a to tak, že krutony a slaniny polévku pozvedly. S přípravou panenky si dá Markéta práci, počínat si bude jedna radost a žádná z dam netuší, jak příprava panenky Wellington vypadá – že jde o panenku obalenou nasekanými žampiony, slaninou a pak listovým těstem. Dáše (jak si říká páteční soutěžící Darja) se bude zdát maso sušší, v případě žampionů dámy hostitelku udiví dotazem, zda náhodou nebyly mražené. Fondán se Markétě nepovede připravit tak, aby byl uprostřed tekutý, což samozřejmě ostatním neunikne…

Středa: Nikol (27) zaujme dezertem – budou její růžové koláčky z růží?

Nikol je moderní mladá dáma, která uvaří v částečně zrekonstruovaném, ale příjemném bytě v pražských Stodůlkách, kde žije se svým přítelem. Její úkol týdne bude sushi, které sice miluje, ale nikdy ho sama nepřipravovala – a jak se s ním popere? Rozhodně všem zachutnají bagetky s kozím sýrem a hruškou, po úterní bramborové krémové polévce přijde ve středu další krémová polévka, tentokrát z kořenové zeleniny, následovaná hovězím po burgundsku – pro Helenku to bude prostě „guláš“. A chutnat bude, ať už jako „guláš“ nebo francouzská specialita! Dáša se začne více projevovat, zejména její sebevědomé komentáře jídel na kameru nezatají její vysoké mínění o sobě samé. Nicméně nálada bude mezi dámami stále ještě dobrá, Nikol udrží dobrou atmosféru i při zábavě a mile překvapí dezertem – růžovými koláčky, jimž barvu dodá červená řepa!

Čtvrtek: Eliška (23) je sportovec tělem i duší, a tak připraví zdravé menu!

Eliška, která pozve své soupeřky do svého rodinného domu v Benešově, je aktivní, sportovně založená žena, učitelka, která je ale momentálně na mateřské dovolené se svými dvěma dcerkami. V kuchyni jí ne vše vyjde úplně na sto procent, ale Eliška si poradí se všemi situacemi, a tak když více připeče pečivo, vyzvedne jeho křupavost a dá všem najevo, že „přesně tak to má být“! Její menu je svěží a lehké jako ona sama, kozí sýr na předkrm odpovídá moderní gastronomii, dýňová polévka stejně tak a konečně se dámy dočkají ryby – jako hlavní chod bude losos! Jako zábavu si připraví poznávání bylinek ze zahrádky pouze pomocí tří smyslů (chuť, čich a hmat). Vítěz, který pozná nejvíce bylinek, dostane cenu.

Pátek: Darja (19) je živel, a kdo neuvidí, neuvěří!

Darja alias Dáša je sice nejmladší hostitelkou týdne, zato nejspíš s nejvyšším sebevědomím! Páteční vaření v luxusním sídle její rodiny bude zážitkem od začátku do konce, divák bude moci nahlédnout do tak trochu „jiného světa“. Dámy zhodnotí dům v mírných rozpacích, prý by tak žít nechtěly, a dokonce dojde na slzičky! Kdo se rozpláče nad tím, že Dáše spousta věcí nedochází, komu jí bude líto a bude jí chtít pomoci? Dáša se ale rozhodně nenechá ničím zastavit, připraví jako předkrm kuřecí salát, ale stejně tak jako do něho dá i do polévky, ruského boršče, příliš kopru. A jak víme, kopr je bylinka, kterou ne každý musí, navíc když je ještě v nadbytečném množství… Nicméně na svůj věk si Dáša v kuchyni nepočíná špatně, dostane záchvat smíchu z úkolu týdne, a když se uklidní, dokáže upéct i domácí chléb! A bude chtít, aby to ostatní její kolegyně ocenily! V pátečním díle Prostřeno! dojde k situaci, kdy se jedné z dam nebude líbit, kdo vyhraje, zpochybní výhru a označí za toho, kdo měl vyhrát, sama sebe!

Nenechte si ujít velmi živý, napínavý a nečekaný týden s pořadem Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.