V Prostřeno! došlo na krmení divé zvěře

Čtyři ženy a jeden samorostlý cyklista budou tento týden vařit v Prostřeno! z jižní Moravy. A od počátku to mezi nimi jiskří. Nenechte si ujít další zajímavý týden a nahlédněte do cizích kuchyní.

Ostře odstartované pondělí

Dvojnásobná maminka Martina je na své soupeře dobře připravená. Čtyřchodové menu odstartuje italskou bruschettou, na hlavní chod udělá španělskou paellu a na závěr domácí karamelovou zmrzlinu. Ke sváteční česnečce přidá ještě česnek zvlášť. Pro někoho je ale ostrá i kuřecí paella z rýže, kterou nikdo ze soupeřů nezná, tipují spíš těstoviny. Hostitelka je vinařova dcera, tak si všichni vyzkouší, zda zvládnou naplnit koštýř až po okraj. Je to celkem zábavné a Martina nastaví hned napoprvé laťku dost vysoko.

Nikdo není dokonalý

Nejmladší Eliška je hráčka, takže si v úterý věří a na soutěž se těší. Za největší eso svého menu považuje hovězí maso, to ji ale poněkud zradí. Hovězí s mrkvovým pyré a šťouchanými brambory má daleko k dokonalosti. Zato slepičí polévka s játrovou rýží a domácími nudlemi by byla perfektní, kdyby ovšem nebyla vlažná. Na závěr ohromí rafinovaně servírovaným dezertem Vertigo s čerstvým ovocem, šlehačkou a čokoládou. Zapůsobí na soupeře sladkou těčkou?

Středeční opilé menu

Jediný muž jihomoravského týdne, cyklista František, je nepřehlédnutelný. Hodně mluví, vtipkuje a vždy a všude jezdí na svém skládacím kole, takže na večírky přichází většinou v helmě a cyklistickém oblečení. Fanda má rád nevšední suroviny a kombinace a zariskuje: jeho menu je celé „opilé“. Švestky ve slanině soupeřkám páchly slivovicí. Hlavní chod s kuřecím masem a rýží byl pro změnu na víně. Opilý pudink byl zase s rumem a sušenou švestkou. Splní tato sestava očekávání soupeřek?

Čtvrteční dívčí válka

Půvabná Natálka je překvapivě čtyřnásobná maminka, nejstarší syn má sedmnáct let, což by do ní nikdo neřekl. Předpoklad, že by se tudíž mohla zdatně otáčet v kuchyni, se potvrdí. Hosty překvapí i její útulné bydlení. Soupeři ocení jednoduchý, ale chutný hlavní chod se šťavnatou krkovičkou a vařené brambory posypané lahůdkovou cibulkou – ani mandarinková buchta není špatná. Co je to ale platné, když kritická Eliška najde v jídle chloupky a v salátu kostičku? Dámy si totiž nesednou už od prvního dne. Spasí to kreativní zábava, která je připomínkou Velikonoc?

Šelma v hlavní roli

Od další čtyřnásobné maminky, vychovatelky Ziny, očekávají soupeři dokonalé menu i pohoštění. Hostitelka si to moc neulehčí a ke všemu má smůlu – zdrží ji malá havárie v kuchyni. Nestíhá a nic se nepovede jak má… Na předkrm je poměrně sytý salát s majonézou a telecími řízečky. V cuketové polévce převažuje chuť mrkve a není to žádný hit. A svíčková se zdá soupeřům dost řídká a málo smetanová. Zina ovšem překvapí zábavou. Co čeká na soupeře, až si venku za domem odvážou zavázané oči? Kam je to Zina vede? Kdo bude hlavním bavičem večera? Hladový ussurijský tygr, který povečeří králíka. Získá hostitelka za tak nevšedního rodinného mazlíčka body k dobru?

A jdeme do finále!

Během pátečního finále a závěrečného bilancování upovídaný Fanda charakterizuje své soupeřky takto: Martinu by si vzal do firmy, Elišku by si vybral na vodu jako háčka, z Natálky by si udělal sladkou milenku a Zina by byla ideální sestra. Dámy zase vidí Františka jako brouka Pytlíka, co všude byl a všechno zná, někdy vtipného, jindy otravně rozvleklého.

Sledujte od pondělí do pátku v 18.00 na Prima Family a nenechte si ujít, kdo se stane králem jihomoravského Prostřeno!

Další informace, profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody najdete na stránkách Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.