V Prostřeno! si soupeři vynadali do krav a volů

Po dvou idylických týdnech s pořadem Prostřeno! tu máme zase jednu konfrontační partičku. Sestavu z Královéhradecka tvoří čtyři ženy a jeden muž a nudit se s nimi určitě nebudete!

V pondělí se vaří ve velkém

Manikérka Kristina se rozhodla, že všechny omráčí opulentním menu. Ovšem zase se ukázalo, že méně často znamená více. Jak se budou hosté tvářit na sestavu nadívaná kachna s játry plus „kamarádi“ pečený bůček a krůtí stehna, kynutý knedlík, indiánská rýže a salát? A tomu ještě předchází nepovedený předkrm a studená polévka... Zachrání tuhle katastrofu závěrečný dortík? Pečení je totiž Kristinina silná stránka.

V úterý překvapí mládí

Dvacetiletá Kateřina z Hradce Králové zvládla své menu s přehledem. Předkrm z vaječné tlačenky, květáková polévka i španělské ptáčky s hrníčkovým knedlíkem byly dobré, i když rejpalové si pár chybiček ke kritizování vždycky najdou. Katčina zábava také příjemně překvapila. Večerní projížďka zasněženým městem v kočáře všechny nadchla.

Středeční diskuze ve vaně

Ambiciózní Jarka vsadí na jednoduchý, ale efektní předkrm, ale za rozpečený camembert s cibulovou zavařeninou to hned na začátku schytá. Všichni se těší na steaky, ale kuchařka to nějak poplete a míra propečení masa vůbec neodpovídá přání jejích hostů. Spraví jim náladu odvážná zábava – koupel ve vířivce? Jenže horká lázeň – horké hlavy. Bohužel i v bublinkách se bude víc nadávat než odpočívat. „Jsi u mě úplná kráva,“ také uslyšíme. Ale dočkáme se i jednoho překvapivého smíření.

Čtvrteční výlet do Švédska

Číšník Lubor šest let žil a pracoval ve Švédsku, jež považuje za svoji druhou domovinu. Sestavil menu, kterému ale nikdo nerozumí. Svůj večírek nazval „švédsko-kreténský“. Chtěl tím snad něco naznačit? Jídlo se tváří zajímavě, ale moc se mu nepovede a nakonec je zklamaný i sám hostitel. Alespoň že se všichni dobře pobaví u zábavy. Hra u počítače s improvizovanými legračními helmami je asi opravdu nejzábavnější část večera.

V pátek zavládne klasika

Finálový den hostí důchodkyně Soňa z Miletína. Zkušená hostitelka „válí“ klasiku, která přijde k chuti všem. Poctivý kuřecí vývar je jako od babičky, stejně jako vepřové výpečky s bramborovými špalíčky a zelím. Soniny houstičky s pomazánkou jsou také moc chutné, stejně jako domácí koláč „prošívaná deka“. Se zábavou už je to slabší, ale nuda nehrozí, přijde totiž čas na hru na pravdu a Hradečáci si to řeknou bez servítků a pěkně natvrdo.

Jak to nakonec dopadne? A kdo se bude radovat z výhry 50 000 korun? Sledujte další Prostřeno! od pondělí do pátku v 18.00 na Prima family!

Profily soutěžících, všechny recepty a odvysílané epizody najdete na stránkách Prostřeno!, kde se můžete zapojit do žhavých diskuzí a podělit se i o svůj názor :)

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.